Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

Ping problem

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

GG I Carried

Recruiter

02-05-2015

Εδω και 3 μερες εχω υψηλο ping σταθερο 160-170 που φτανει μεχερι και 220 και κατι φορες για 3-4 sec φτανει 800-900 και πεφτει ξανα
Σημερα πηγα custom και ειχα 120~ σταθερο ping ενω με botakia 170-180 σταθερο

Τι γινεται?xD

Mikros Grigoris

Senior Wrenchman

02-05-2015

πιθανόν να φταίει η συνδεσή σου. τι πάροχο έχεις;

BLARIOS

Senior Member

02-05-2015

εγω μερικες φορες αντιμετωπιζω παρομοια προβληματα που ειναι μονο για κανα 2 μερες, εχω οτε.

Mikros Grigoris

Senior Wrenchman

02-05-2015

Αν δεν είναι κατι γενικό που βγένει σε ανακοίνωση, λογίκα είναι δικό σου πρόβλημα. Η εχεις κατι ανοικτο που σου τραβα ιντερνετ (φαση Τorrents) ή φταίει ο πάροχος σου.

GG I Carried

Recruiter

02-05-2015

Ok το internet
Αλλα γτ στα bots εχω 160 ping και στο custom 110-120"?

Mikros Grigoris

Senior Wrenchman

02-05-2015

Παράθεση:
GG I Carried:
Ok το internet
Αλλα γτ στα bots εχω 160 ping και στο custom 110-120"?

Αν παίζεις μόνος σου custom δεν έχεις connection με άλλους παίκτες, ενώ vs bots που έχει και άλλους παίκτες μέσα "τραβάει" πιο πολύ σύνδεση. Καλο είναι να τσεκάρεις το λινκ που έστειλα, πιστεύω θα σε βοηθήσει.

Insomnia79

Senior Member

02-05-2015

Βασικα αν δωσεις περισσότερες πληροφορείες πχ. τη παροχο έχεις , ποσο download / upload έχεις τοτε ισως αποκλείαμε κάποια λαθη. Επίσης τσέκαρε αν εχεις ανοιχτο τορεντ η αν εχει " κολλήσει " κάποια ενημέρωση τον Windows και κάθε φορα κατεβάζει την ιδια. Ενας ακομη παράγοντας είναι να εχεις malware και ο υπολογιστής σου να εχει μετατραπεί σε "ζομπι" , δεν το καταλαβαίνεις παρα μόνο έτσι ( σου ρίχνει το bandwith και την cpu )

Kata Mid or Feed

Member

02-05-2015

Αν είχες χαμηλότερο ping της προηγούμενες μέρες και έχεις windows δοκίμασε τα εξής

Άνοιξε command line γράφοντας
cmd

τρέξε την εντολή
ipconfig /flushdns

Ξεκίνα νέο παιχνίδι και δες αν έχεις βελτίωσει στο ping.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και τον public DNS της Google. Στις ρυμίσεις δυκτίου στο TCP/IPv4 βγάζεις το automatic στο DNS και βάζεις 8.8.8.8 και απο κάτω 8.8.4.4

Ελπίζω να βοήθησαν κάποιον όλα αυτά.

GG I Carried

Recruiter

02-07-2015

Κλειστα anivirus/μtorrent τα παντα ολα
Κανω δοκιμη στο adsltest βγαινει αυτο(πρωτη φορα εχω και πανω απο 8 download)
88624

Μετα παω custom και εχω απο 150-220 ping
Ακομα κατι φορες μου λεει οταν συνδεομαι οτι ο σερβερ ειναι απασχολημενος η να περιμενω στην ουρα οποτε ισως δεν ειναι ολα ροδινα στους server σας αλλιως γτ να μου το ελεγε αυτο(το βγαζει οταν υπαρχουν θεματα)
88623

Παράθεση:
Καλο είναι να τσεκάρεις το λινκ που έστειλα, πιστεύω θα σε βοηθήσει.

Πιο Link?

deadly blade

Senior Member

02-07-2015

GG I Carried, μήπως έχεις forthnet? Γιατί και εγώ από εχθές και άλλα άτομα που είδα σε ομάδες στο fb έχουν πρόβλημα με το ίντερνετ. Χθες είχα ατέλειωτο loading page στο twich, τα βίντεο δεν φόρτωναν και σήμερα 200 ping ingame ενώ το speedtest δείχνει μια χαρά!

12