Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

για το νεο φορουμ

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

rozoulini

Senior Member

02-03-2015

Δεν μου άρεσε εμφανισιακά και αφού το έψαξα λιγάκι έφτιαξα ένα tutorial για το πως αλλάζουμε την εμφάνιση του νεου φόρουμ ώστε να μην δακρύζουν τα μάτια μας!

το έχω κάνει στα αγγλικά

ακούω γνώμες

http://boards.eune.leagueoflegends.com/en/c/off-topic-en/a5thlUI3-change-boards-look

Strumfojeth

Senior Member

02-03-2015

Ωραίο tutorial ...

για μένα το πρόβλημα δεν είναι στο πως δείχνει πάντως, αλλά στο πως "λειτουργεί" ...

rozoulini

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
strumfojeth:
ωραίο tutorial ...

για μένα το πρόβλημα δεν είναι στο πως δείχνει πάντως, αλλά στο πως "λειτουργεί" ...

έχει μερικές νέες δυνατότητες αλλά η λειτουργία του είναι μπέρδεμα μέχρι να το μάθουμε.
είχα κάποτε δικό μου φόρουμ και ομολογώ πως είναι τσαπατσοδουλειά ειδικά από μια ολόκληρη εταιρία με δικούς της προγραμματιστές :d

Saramanda Natsu

Senior Member

02-04-2015

και το reddit τσαπατσοδουλεια ειναι αλλα ακομα και οι rioters εκει μπαινουν αντι να μπουν στο δικο τους φορουμ

Insomnia79

Senior Member

02-04-2015

Βασικά πιστεύω ότι οι Rioters είναι μέσα στο site άσχετα αν δεν είναι με το επίσημο ονομα τους. Επίσης νομίζω ότι δεν χρειάζεται κάθε λιγο να επεμβενουν στις συζητήσεις. Οσον αφορά τα events ναι ωραία θα ηταν να γινόντουσαν , αλλα δεν βλέπω και καμια προσπάθεια από μεριά παιχτών, εξαιρούνται κάποια μελη που στο παρελθόν είχανε κανει μια σωστη κατάστασή. Ουτε ομάδες βλέπω όμως ούτε αντιπαλοτητα η κατι άλλο . Προφανος αυτό γίνετε διότι τα ατομα στην πλειοψηφία είναι μικρά ηλικιακά η δεν εχει τόσο μεγαλη απήχηση το παιχνιδι όπως συμβαίνει σε άλλες χωρες .
Εντυπωση μου έκανε και το γενονος όταν κάλεσα 2 ατομα να παίξουμε με κάποια παιδια από το φόρουμ και με κράξανε αγρια και λεω εντυπωση επειδή είναι στο παιχνιδι από S1 όχι όπως εγω κάποιους μήνες.

strumfomelenios

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
Insomnia79:
Βασικά πιστεύω ότι οι Rioters είναι μέσα στο site άσχετα αν δεν είναι με το επίσημο ονομα τους. Επίσης νομίζω ότι δεν χρειάζεται κάθε λιγο να επεμβενουν στις συζητήσεις. Οσον αφορά τα events ναι ωραία θα ηταν να γινόντουσαν , αλλα δεν βλέπω και καμια προσπάθεια από μεριά παιχτών, εξαιρούνται κάποια μελη που στο παρελθόν είχανε κανει μια σωστη κατάστασή. Ουτε ομάδες βλέπω όμως ούτε αντιπαλοτητα η κατι άλλο . Προφανος αυτό γίνετε διότι τα ατομα στην πλειοψηφία είναι μικρά ηλικιακά η δεν εχει τόσο μεγαλη απήχηση το παιχνιδι όπως συμβαίνει σε άλλες χωρες .

Σίγουρα παρακολουθούν τα φόρουμ ... Τουλάχιστον αυτό ελπίζω, αλλά δεδομένου του υπήρξαν αρκετές συζητήσεις έχουν εκτροχιαστεί και δεν έχουν κουνηθεί, αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι. Συν του ότι όταν κλείνεις ένα θέμα που είναι ενάντια στους κανόνες, ή το διαγράφεις, το γράφεις, ενημερώνεις τους παίκτες. Αυτό είναι το Moderation. Αν δεν υπήρχαν κατακαιρούς αυτές οι ... "φιλοσοφικές" συζητήσεις μας εδώ μέσα, το φόρουμ θα ήταν αρκετά πιο ... νεκρό.

Παράθεση:
Insomnia79:
Εντυπωση μου έκανε και το γενονος όταν κάλεσα 2 ατομα να παίξουμε με κάποια παιδια από το φόρουμ και με κράξανε αγρια και λεω εντυπωση επειδή είναι στο παιχνιδι από S1 όχι όπως εγω κάποιους μήνες.

?? ... Για ποιό λόγο σε κράξανε? Δεν κατάλαβα? ... Γιατί δεν βλέπω να σαν προτέρημα ή ελλάτωμα το πόσα χρόνια ή μήνες είναι κάποιος στο παιχνίδι.

Και επειδή δεν θέλω να φύγω εντελώς εκτός θέματος. Ωραίο το guide, αλλά εγώ μάλλον θα αργήσω να το εκτελέσω, διότι πρώτα πρέπει να δω πως δουλεύει το φόρουμ ως έχει, πριν του αλλάξω "ρούχα". Συν του ότι με βλέπω να κάνω κάμια μέρα να το εκτελέσω. Slow like a snail I am with new things.

Dmn cdng

rozoulini

Senior Member

02-04-2015

εκλέχθηκε ο τρίπρας και ο καιρός είναι ηλιόλουστος
ρει πως ξεφύγατε έτσι ρε αλάνια

πείτε μου την γνώμη σας στο καινούριο Victorious skin (Ανοιχτόχρωμο αχ τα μάτια μου δάκρυσαν από το πολύ μαύρο χρώμα)

http://i.imgur.com/xukDJh7.jpg

Mikros Grigoris

Senior Wrenchman

02-05-2015

rozoulini πολύ καλό guide. Όποιος δεν μπορεί τα καινούρια χρώματα, αυτή είναι πολύ μεγάλη βοήθεια!

strumfomelenios

Senior Member

02-05-2015

Παράθεση:
rozoulini:
εκλέχθηκε ο τρίπρας και ο καιρός είναι ηλιόλουστος
ρει πως ξεφύγατε έτσι ρε αλάνια

πείτε μου την γνώμη σας στο καινούριο Victorious skin (Ανοιχτόχρωμο αχ τα μάτια μου δάκρυσαν από το πολύ μαύρο χρώμα)

http://i.imgur.com/xukDJh7.jpg

Μου αρέσει περισσότερο από το παρόν χρώμα των boards ... Λες να υπάρχει κάτι που να θυμίζει tavern? Ξύλο και έτσι? ... Χμμ ...

Dmn cdng

rozoulini

Senior Member

02-05-2015

Παράθεση:
strumfomelenios:
Μου αρέσει περισσότερο από το παρόν χρώμα των boards ... Λες να υπάρχει κάτι που να θυμίζει tavern? Ξύλο και έτσι? ... Χμμ ...

Dmn cdng

βρες την φωτογραφία που θες ως background στειλε την εδω και κατι θα κανω για σενα

12