Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

Mystery Skin !

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

TrollPick

Senior Member

02-03-2015

Παιδιά αυτό που έχω να αναφέρω είναι τραγικό εκ μέρος του "Support"
Στην Αρχή της Season 2014 έπαιζα κυρίως ARAM παιχνίδια μιας και δεν είχα ελεύθερο χρόνο.
Ακούστε εδώ, μπαίνουν στην ομάδα μου 4 πολωνικά ανθρωπάκια και η ατυχία μου ήταν μεγάλη , γιατί οι αντίπαλοι ήταν και αυτοί πολωνικά ανθρωπάκια . Με ρωτούσαν συνέχεια από που είμαι και μόλις έγραψα Greece λέγαν κάτι και εκείνοι και οι αντίπαλοι. Στο τέλος αφού τους κουβάλησα αποφασίζουν και με κάνουν όλοι Report απ'ότι κατάλαβα . Μου ήρθε το μήνυμα και λέω εντάξει , στέλνω μήνυμα στο "Support" μου είπαν δεν θα γίνει αποκλεισμός του λογαριασμού σου μην αγχώνεσαι .. βέβαια την επομένη μου δίνουν Ban για 2 μέρες. Ξανά στέλνω μήνυμα και μου λέει ότι ήταν καταλάθος και ότι δεν θα φάω κάποιο permaban εντάξει λέω , θα έχω κυρώσεις πουθενά; Μου λένε όχι φυσικά. Ευχαριστώ και τα κλασικά. Οκ ήρθε η ώρα του skin φυσικά και δεν το απόκτησα μιας που το Support είπε ότι είχα φάει ban . Ευχαριστώ πολύ ψεύτες , υποκριτές και μην πω κάτι άλλο. Πάλι καλά που δεν υπάρχει βαθμολόγηση γιατί μερικοί θα έχαναν την δουλειά τους.

Jimispro98

Senior Member

02-03-2015

Παράθεση:
TrollPick:
Παιδιά αυτό που έχω να αναφέρω είναι τραγικό εκ μέρος του "Support"
Στην Αρχή της Season 2014 έπαιζα κυρίως ARAM παιχνίδια μιας και δεν είχα ελεύθερο χρόνο.
Ακούστε εδώ, μπαίνουν στην ομάδα μου 4 πολωνικά ανθρωπάκια και η ατυχία μου ήταν μεγάλη , γιατί οι αντίπαλοι ήταν και αυτοί πολωνικά ανθρωπάκια . Με ρωτούσαν συνέχεια από που είμαι και μόλις έγραψα Greece λέγαν κάτι και εκείνοι και οι αντίπαλοι. Στο τέλος αφού τους κουβάλησα αποφασίζουν και με κάνουν όλοι Report απ'ότι κατάλαβα . Μου ήρθε το μήνυμα και λέω εντάξει , στέλνω μήνυμα στο "Support" μου είπαν δεν θα γίνει αποκλεισμός του λογαριασμού σου μην αγχώνεσαι .. βέβαια την επομένη μου δίνουν Ban για 2 μέρες. Ξανά στέλνω μήνυμα και μου λέει ότι ήταν καταλάθος και ότι δεν θα φάω κάποιο permaban εντάξει λέω , θα έχω κυρώσεις πουθενά; Μου λένε όχι φυσικά. Ευχαριστώ και τα κλασικά. Οκ ήρθε η ώρα του skin φυσικά και δεν το απόκτησα μιας που το Support είπε ότι είχα φάει ban . Ευχαριστώ πολύ ψεύτες , υποκριτές και μην πω κάτι άλλο. Πάλι καλά που δεν υπάρχει βαθμολόγηση γιατί μερικοί θα έχαναν την δουλειά τους.

Δηλαδή πιστεύεις ότι αν τους βαθμολογούσες χαμηλά θα χάνανε την δουλειά τους ? Λάθος δεν θα την χάναν επίσης υπάρχει βαθμολόγηση και έρχεται μόλις λυθεί το θέμα.
ΥΓ. Με αυτή την συμπεριφορά μην πιστεύεις ότι θα γινόταν κάτι καλύτερο.
ΥΓ2. Δεν τρως ban με μια στραβομάρα

TrollPick

Senior Member

02-03-2015

δεν είχα καμία αρνητική στάση απέναντι τους. εκείνοι πωλούσαν ψέματα λυπάμαι αλλά δεν κάνουν σωστά την δουλειά τους. και από την στιγμή που δεν την κάνουν δεν είναι άξιοι να δουλεύουν εκεί.

Strumfojeth

Senior Member

02-03-2015

Παράθεση:
Jimispro98:
Δηλαδή πιστεύεις ότι αν τους βαθμολογούσες χαμηλά θα χάνανε την δουλειά τους ? Λάθος δεν θα την χάναν επίσης υπάρχει βαθμολόγηση και έρχεται μόλις λυθεί το θέμα.
ΥΓ. Με αυτή την συμπεριφορά μην πιστεύεις ότι θα γινόταν κάτι καλύτερο.
ΥΓ2. Δεν τρως ban με μια στραβομάρα

Αναρωτιέμαι τι κάνει αυτή η βαθμολόγιση πάντως ... όπως και να έχει όμως, το support σε όλες τις πιθανές υπηρεσίες και εταιρίες, πολλές φορές αναγκάζεται να δουλέψει με την λογική "ας δώσω μια τυπική καθησυχαστική απάντηση και ας ελπίσουμε να πέσω μέσα", ιδίως όταν το θέμα είναι γνωστό, επαναλαμβανόμενο και, βέβαια, μη-επιλύσιμο, όπως εδώ ...

Δυστυχώς για αυτούς, έτυχε και τους κάθισε "η στραβή" του συνδυασμού αυτά τα reports να είναι τα reports που "ξεχύλισαν το ποτήρι" και έφαγε τιμωρία ο παίχτης, σε συνδυασμό με το mystery skin που δεν είχες πάρει. Σε αυτά τα πλαίσια η τυπικές απάντησείς του "όλα θα πάνε καλά" και "δεν μετράνε τα άδικα reports" που συνήθως πιάνουν, εδώ τους εξέθεσαν.

Συμβαίνει και αυτό, έτσι είναι αυτές οι δουλειές ...

Jimispro98

Senior Member

02-04-2015

Ρε φίλε δηλαδή 4 φορές χρειάστηκα το support τις 3 έβαλα θετική ψήφο και νομίζω 1 φορά αρνητική.
Τώρα εσένα να σου είναι κακοί ? Think not

Strumfojeth

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
Jimispro98:
Ρε φίλε δηλαδή 4 φορές χρειάστηκα το support τις 3 έβαλα θετική ψήφο και νομίζω 1 φορά αρνητική.
Τώρα εσένα να σου είναι κακοί ? Think not

ναι, γιατί το στάνταρντ επιτυχίας μιας υπηρεσίας είναι μονο η εξυπηρέτηση ΕΝΟΣ χρήστη ... αλλά κι έτσι να ήταν, 3/4 = 0,25 = 25% αρνητική εμπειρία σύμφωνα με τα λεγόμενά σου και θεωρείς αδύνατον να βάλει κάποιος άλλος αρνητική ψήφο .?.

Jimispro98

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
Strumfojeth:
ναι, γιατί το στάνταρντ επιτυχίας μιας υπηρεσίας είναι μονο η εξυπηρέτηση ΕΝΟΣ χρήστη ... αλλά κι έτσι να ήταν, 3/4 = 0,25 = 25% αρνητική εμπειρία σύμφωνα με τα λεγόμενά σου και θεωρείς αδύνατον να βάλει κάποιος άλλος αρνητική ψήφο .?.

Όχι αλλά δεν γίνεται όποιος έρχεται στα φόρουμ να του φταίει η riot τότε γιατί συνεχίζει να παίζει άμα έρχεται βρίζει την Riot την παναγία και άλλα και μετά λένε οι άλλοι φταίνε ? (Σε τραγικές περιπτώσεις όμως)
Υπάρχουν και οι μαλακοί που απλά τους φταίνε οι άλλοι ή το support.
Φυσικά δεν είναι πάντα στο χέρι τους να βοηθήσουν διότι αν εμείς δεν βοηθάμε λίγο πχ η αρνητική ψήφος ήταν γιατί κάποιος πήγε έναν λογαριασμό μου στην Ωκεανία, ήταν δωρεάν τότε και το support μου είπε ότι δεν μπορώ να το στείλω πίσω. Ήταν δικιά μου η βλακεία που δεν είχα δύσκολο κωδικό αυτό το 25 %

Strumfojeth

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
Jimispro98:
Όχι αλλά δεν γίνεται όποιος έρχεται στα φόρουμ να του φταίει η riot τότε γιατί συνεχίζει να παίζει άμα έρχεται βρίζει την Riot την παναγία και άλλα και μετά λένε οι άλλοι φταίνε ? (Σε τραγικές περιπτώσεις όμως)
Υπάρχουν και οι μαλακοί που απλά τους φταίνε οι άλλοι ή το support.

Και δηλαδή επειδή υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις, σύμφωνα με την λογική σου, τότε δεν υπάρχει ποτέ κανένας που να έχει ένα legitimate παράπονο απο το support ...

TrollPick

Senior Member

02-04-2015

Κοίτα επειδή τους έχω βοηθήσει με το να αναφέρω Bugs και με την Δημιουργία email activate για το χάσιμο των κωδικών ώστε να μην γίνεται πλέον, πιστεύω έπρεπε να πάρω την ανάλογη βοήθεια και όχι κάτι τέτοιο. Στο παρελθόν φυσικά και τους ψήφισα θετικά μιας και ήταν άψογη στην εξυπηρέτηση. Τώρα τον τελευταίο χρόνο βλέπω τεράστια κοιλιά στην υποστήριξη. Γιαυτό και στο τελευταίο μου θέμα τους ψήφισα αρνητικά. Δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτό μάλλον ίσως κουράστηκαν η σταμάτησαν να έχουν το ίδιο ενδιαφέρον το οποίο είχαν στις αρχές. Το θέμα μου δεν είναι το Skin το θέμα μου είναι η αδικία. Θέλω να προσθέσω ότι φίλος μου που ρίχνει καρκίνους και κάνει τον συμπαίκτη να αισθάνεται κυριολεκτικά σαν σκουπίδι φυσικά και πήρε το Skin..

Strumfojeth

Senior Member

02-04-2015

Παράθεση:
TrollPick:
Θέλω να προσθέσω ότι φίλος μου που ρίχνει καρκίνους και κάνει τον συμπαίκτη να αισθάνεται κυριολεκτικά σαν σκουπίδι φυσικά και πήρε το Skin..

Ε, μα φυσικά ... πως αλλιώς θα βγαίνει ο Lyte στην Αμερική και θα κομπάζει οτι το 95% των παιχτών πήραν το δώρο .?.

123