Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

help with montage

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Weed The Smoke

Member

01-31-2015

θέλω να μου πει κάποιος αναλυτικά πως μπορώ να πάρω κομμάτια απο το lol replay και ένα πρόγραμμα έυκολο στην χρηση αν γίνεται για να φτιαξω ενα montage σαν αυτό πανω κατω
https://www.youtube.com/watch?v=rx5u7i_XT7g

Melcalaniye

Senior Member

01-31-2015

OBS Local Recording! :P

spasimutri

Senior Member

02-01-2015

καλημέρα.
κατά την άποψη μου τα καλύτερα προγράμματα για record είναι το OBS και το Overwolf αλλα πρέπει να έχεις καλο pc.
το lol replay και το op.gg replay κατά καιρούς δεν δουλεύουν. η μπορεί τα video να είναι ok μέχρι τα 30 λεπτά μετά σε πετάει.
τώρα για να πάρεις τα καλύτερα στιγμιότυπα υπάρχει το fraps το οποίο κάνει record των 29 δευτερολέπτων και κάτω.

GG I Carried

Recruiter

02-01-2015

Το καλυτερο και πιο αξιοπιστο προγραμμα για replays ειναι το MK
Τα replays τα χανεις μονο οταν αλλαζει το patch
Τωρα για live recording OBS αλλα ειναι και αλλα αν ψαξεις

spasimutri

Senior Member

02-01-2015

το mk όμως δεν 'επιτρέπεται'
έκανα ένα triple με rene 1v4 και ακόμα το κλαίω μια εβδομάδα το lol replay δεν δουλεύει
αλλα δεν πειράζει θα περιμένουμε να το φτιάξουν σιγά μην χρησιμοποιήσουμε εμείς το mk για ένα καθαρό κούτελο ζούμε
edit: το obs δεν κάνει μονο live recording

GG I Carried

Recruiter

02-01-2015

Οι κανονες λενε να μην χρησιμοποιεις προγραμματα τριτων που σου δινουν πλεονεκτημα σε σχεση με τους αλλους
Οποτε τα replays και skins δεν αναφεροντε
Αν βγαλεις τα jungle timers(που και παλι τα εχουν προσθεσει οι ιδιοι μονοι τους πλεον) δεν υπαρχει κατι περιεργο

Παράθεση:
edit: το obs δεν κάνει μονο live recording

Εκτος απο streaming και live recording τι αλλο κανει?

spasimutri

Senior Member

02-01-2015

έχεις και τους χρόνους των αντιπαλων αλλα αν δεν απενεργοποίησης τους χρόνους δεν μπορείς να παίξεις γιατί spamarei πολύ.

μπορείς να κανεις record ένα game που έχεις κάνει record με το lol replay. γιατί να το κανεις αυτό? γιατί με το lol replay αν πατήσεις να πας πίσω το video κόλλησε και άντε πάλι από την αρχή οποτε έχεις το replay του obs και κανεις την δουλειά σου

GG I Carried

Recruiter

02-01-2015

Παράθεση:
έχεις και τους χρόνους των αντιπαλων αλλα αν δεν απενεργοποίησης τους χρόνους δεν μπορείς να παίξεις γιατί spamarei πολύ.

Γτ και σε αυτο που εβαλαν δεν σου δειχνει και τους χρονους των αντιπαλων buffs? O.o
Οπου εχεις vision παιρνεις timer δεν κανει κατι παρανομο οπως να σου δινει timer χωρις vision αν και εχω χρονια να το βαλω γτ χρησιμοποιω τα Ingame timers αυτο εκανε το καλοκαιρι τουλαχιστον

Παράθεση:
μπορείς να κανεις record ένα game που έχεις κάνει record με το lol replay. γιατί να το κανεις αυτό? γιατί με το lol replay αν πατήσεις να πας πίσω το video κόλλησε και άντε πάλι από την αρχή οποτε έχεις το replay του obs και κανεις την δουλειά σου

MK replay δεν Buggarei ποτε και δεν χανετε ποτε το replay(εκτος και αν μπει game εντος 2 λεπτων και δεν το εχει φτιαξει θα γραφτει πανω του η αν αλλαξει το Patch)
Σπασμενο fraps για capture οτι θες απο το replay Freemake VC για να γινει μικροτερο μεγεθος γτ το fraps τα κανει τερας
Δεν θες τιποτα παραπανω

spasimutri

Senior Member

02-01-2015

σωστός το ξέχασα.εγώ έχω το format factory που μικραίνει τα αρχεία. πάντως μην το λες έχει και το mk θέματα. πχ μπορεί να τα βλέπεις όλα μπλε. η μια φορα που είχα βάλει skin δεν μπορούσα να δω την E τις lux και πήγα άκλαυτος.

Jimispro98

Senior Member

02-01-2015

Παράθεση:
spasimutri:
σωστός το ξέχασα.εγώ έχω το format factory που μικραίνει τα αρχεία. πάντως μην το λες έχει και το mk θέματα. πχ μπορεί να τα βλέπεις όλα μπλε. η μια φορα που είχα βάλει skin δεν μπορούσα να δω την E τις lux και πήγα άκλαυτος.

Εμμ να γιατί τα αγοράζουμε τα σκιν αγόρι μου Σαν τον φίλο μου που το έκανε στον twitch έβαλε το ίδιο σκιν με εμένα και στο τέλος δεν έβλεπε τα spell W,E

12