Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

το lol έχει ξοφλήσει

Comment below rating threshold, click here to show it.

SeeYourDeath4

Senior Member

01-08-2015

Το ειπε on stream οτι ποτε δεν την βαρεσε το ιδιο και η Helena .. 5 φορες ειχα δει το stream του στις 2 το ειχε αναφερει και μετα που ειχε φαει το ban τον ειχα παρακολουθησει λιγο και παλι το ελεγε και στο stream της η helena.Ειναι ενα ''εμπορικο stream'' στην ουσια πουλαει το flame που θελει το ''community'' μας και παιρνει views και subs αν καποιοι το παιρνουν στα σοβαρα δεν εχουν αισθηση του χωρου και του χρονου και πιστευουν σαν χαπατα οτι τους βγαζουν παραεξω καλη ωρα τωρα παλι στις εκλογες, θα ψηφισουν παλι Νεα Δημοκρατια .. παλι τα ιδια θα βγει Πρωτο κομμα ο Συριζα περναμε απο δεξια στην αριστερα .. γιατι? γιατι ενας θεος ξερει γιατι αντι να κανουμε κατι σαν Ελλαδα να κινητοποιηθουμε καθομαστε σαν ζωα με τον καφε μας να ακουμε τις παπαριες των αλλων και καντε οτι dislike θελετε αυτη ειναι η αληθεια

Melcalaniye

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
SeeYourDeath45:
Το ειπε on stream οτι ποτε δεν την βαρεσε το ιδιο και η Helena .. 5 φορες ειχα δει το stream του στις 2 το ειχε αναφερει

Αν σε έβλεπε εσένα κάποιος να χτυπάς την κοπέλα σου και σου έλεγε "τι κάνεις εκεί ρε;;", τι θα έλεγες; "Ναι, τη χτύπησα"...; Όχι, "πλάκα κάναμε, ούτε καν την ακούμπησα" θα έλεγες...! Και πάλι, δεν λέω ότι το έκανε, είναι το τι φάνηκε στον κόσμο! Να στο πω αλλιώς, αν αυτός φέρεται έτσι όπως φέρεται στην κοπέλα του on-stream, πιστεύεις ότι off-stream είναι όλο γλύκες και γουτσου-γούτσου;; Μη κοροϊδευόμαστε...!

Παράθεση:
SeeYourDeath45:
και μετα που ειχε φαει το ban τον ειχα παρακολουθησει λιγο και παλι το ελεγε και στο stream της η helena.Ειναι ενα ''εμπορικο stream'' στην ουσια πουλαει το flame που θελει το ''community'' μας και παιρνει views και subs αν καποιοι το παιρνουν στα σοβαρα δεν εχουν αισθηση του χωρου και του χρονου και πιστευουν σαν χαπατα οτι τους βγαζουν παραεξω καλη ωρα τωρα παλι στις εκλογες, θα ψηφισουν παλι Νεα Δημοκρατια .. παλι τα ιδια θα βγει Πρωτο κομμα ο Συριζα περναμε απο δεξια στην αριστερα .. γιατι? γιατι ενας θεος ξερει γιατι αντι να κανουμε κατι σαν Ελλαδα να κινητοποιηθουμε καθομαστε σαν ζωα με τον καφε μας να ακουμε τις παπαριες των αλλων και καντε οτι dislike θελετε αυτη ειναι η αληθεια

Πως το γύρισες από ένα stream του LoL στην πολιτική της χώρας, δεν το κατάλαβα... Έτσι κι αλλιώς, από το "hayate army" το 90% δεν ψηφίζει ακόμα! Αλλά μη βγάζεις εσύ την ουρά σου απ'έξω, στις επόμενες εκλογές θα ψηφίζεις κι εσύ! Ήδη την προηγούμενη φορά η γενιά πριν από εσένα έβαλε την Χρυσή Αυγή στη βουλή από "αντίδραση"... Να δούμε τι θα κάνουν και αυτή τη φορά και μετά έχεις εσύ σειρά...!

Bravestarz

Member

01-08-2015

Παράθεση:
Το ειπε on stream οτι ποτε δεν την βαρεσε το ιδιο και η Helena .. 5 φορες ειχα δει το stream του στις 2 το ειχε αναφερει και μετα που ειχε φαει το ban τον ειχα παρακολουθησει λιγο και παλι το ελεγε και στο stream της η helena.Ειναι ενα ''εμπορικο stream'' στην ουσια πουλαει το flame που θελει το ''community'' μας και παιρνει views και subs αν καποιοι το παιρνουν στα σοβαρα δεν εχουν αισθηση του χωρου και του χρονου και πιστευουν σαν χαπατα οτι τους βγαζουν παραεξω καλη ωρα τωρα παλι στις εκλογες, θα ψηφισουν παλι Νεα Δημοκρατια .. παλι τα ιδια θα βγει Πρωτο κομμα ο Συριζα περναμε απο δεξια στην αριστερα .. γιατι? γιατι ενας θεος ξερει γιατι αντι να κανουμε κατι σαν Ελλαδα να κινητοποιηθουμε καθομαστε σαν ζωα με τον καφε μας να ακουμε τις παπαριες των αλλων και καντε οτι dislike θελετε αυτη ειναι η αληθεια

Δεν είχα σκοπό να σχολιάσω στο θέμα αλλά αυτή είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που έχω διαβάσει εδώ και αρκετό καιρό.

Ότι δηλαδή επειδή καποιοι δεν κατάλαβαν πως ο Αρχηγός δεν το έκανε στα αλήθεια, αυτό θα τους οδηγήσει να ψηφίσουν Νέα Δημοκρατία, αλλά θα βγει πρώτος Σύριζα και στο τέλος υπάρχει κι ένα "ξυπνήστε μωρέ Έλληνες!" (ενώ εγώ δεν κάνω τίποτα). "Και νταξ μπορεί να λέω ό,τι μου κατέβει αλλά αν πατήσετε dislike να ξέρετε πως έχω δίκιο"

Τρία πουλάκια κάθονταν.

HeRainaa

Senior Member

01-08-2015

Καλησπέρα και καλή χρονιά :P

Μιας που το πήγαμε στα πολιτικά το θέμα,πράγμα πολύ πιο ενδιαφέρον από το hayate,θα μπορούσα να ρωτήσω τον seeyourdeath τι θα ψήφιζε αν είχε τη δυνατότητα να ψηφίσει σε αυτές τις εκλογές?Δεν ρωτάω για να σου κάνω κριτική,αλλά έξω απ'το χορό πολλά λέγονται..Είναι το μόνο εύκολο να κράζουμε την κυβέρνηση,το "σύστημα",τα αφεντικά,τους καθηγητές,τους γονείς,όταν όμως μας ρωτάνε "ωραία,έχεις καμιά ιδέα για να αλλάξουν όλα αυτά?",όλοι μούγκα..Η δημοκρατία πάνω απ'όλα προυποθέτει την ευθύνη του πολίτη..

SeeYourDeath4

Senior Member

01-08-2015

Απο αυτους που εχουμε τωρα δεν περιμενω κατι.. καλυτερο γιατι δεν γινεται ετσι οπως εχει γινει χωρα να βρεθει λυση χωρις συμβιβασμο...Ισως να ψηφιζα συριζα οχι για τον ιδεαλισμο του.. αλλα για να δω αν καταφερουν αυτο που δεν καταφεραν τοσες κυβερνησεις... ομως υπαρχει ο φοβος οτι θα τα κανουν χειροτερα αρα θελει πολυ σκεψη αυτο .. και δεν εχω καταληξει καπου ακομα.Επισης melca ποτε εβγαλα τον εαυτο μου απ'εξω? απο την στιγμη που μιλαω στο α'προσωπο δεν βγαζω εμενα εξω απο αυτο αν ελεγα Εσεις να μου ελεγες βγαζω τον εαυτο μου απ'εξω αν δεν αντιδρουμε σε αυτα που δεχομαστε και καθομαστε με σταυρωμενα χερια ειναι λογικο να γινεται οτι γινεται... Αν αυτο εσυ το λες Δημοκρατια,Εγω το λεω ξεφτιλικι ;)Ακομα και την παιδεια εχουν παρατησει δεν του νοιαζουν που τα μισα σχολεια στην Ελλαδα ειναι ακομα χωρις προσωπικο,βαζουν τους μαθητες να παπαγαλιζουν αντι να μαθαινουν. Η κυβερνηση ειναι ο Βοσκος και εμεις τα προβατα... Τωρα οσο αναφορα τον hayate ποτε δεν ειπα οτι ειναι μελια εκτος stream αν εσυ αυτο υπεθεσες δεν σημαινει οτι το ειπα αλλα σαφως και δεν ειναι ετσι αλλιως η Helena ειναι μαζοχα (y)

SeeYourDeath4

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
Fnatic Pusssy:
Δεν είχα σκοπό να σχολιάσω στο θέμα αλλά αυτή είναι η μεγαλύτερη μπούρδα που έχω διαβάσει εδώ και αρκετό καιρό.

Ότι δηλαδή επειδή καποιοι δεν κατάλαβαν πως ο Αρχηγός δεν το έκανε στα αλήθεια, αυτό θα τους οδηγήσει να ψηφίσουν Νέα Δημοκρατία, αλλά θα βγει πρώτος Σύριζα και στο τέλος υπάρχει κι ένα "ξυπνήστε μωρέ Έλληνες!" (ενώ εγώ δεν κάνω τίποτα). "Και νταξ μπορεί να λέω ό,τι μου κατέβει αλλά αν πατήσετε dislike να ξέρετε πως έχω δίκιο"

Τρία πουλάκια κάθονταν.

Ενα παραδειγμα εφερα για το πως σκεφτεται ο Ελληνας σημερα που ειναι και μειζων θεμα αν εσυ το λες μπουρδα μεγια σου και χαρα σου (y) δεν θα σου επιβαλλω πιο ειναι το σωστο και πιο το λαθος μπορει να ειμαι εγω λαθος αλλα δεν παω απο το ενα θεμα στο αλλο ετσι.. οπως ο ελληνας περιμενει να του πασσαρουν το flame και το ψεμα,ΕΤΣΙ καθεται και ακουει τον καθε πολιτικο αυτο θελει ο Ελληνας την κοροιδια
(δεν ξερω πως μπαινουν τα αποσιωπητικα ..στο κοροιδια )

Strumfojeth

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
HeRainaa:
Η δημοκρατία πάνω απ'όλα προυποθέτει την ευθύνη του πολίτη..

Μπα .?. Εγώ νόμιζα οτι προϋπέθετε και τον έλεγχο των αρχόντων καθώς και άλλα πολλά ...

"πρός οὕς ἅπαντας ἀνάγκη τούς τάς ἀρχάς ἄρξ[αντ]ας λόγον ἀπενεγκεῖν"

Για λεπτομέρειες :
( http://www.ekivolos.gr/O%20elegxos%20twn%20en%20energeia%20axiwmatouhwn.htm )

Strumfojeth

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
SeeYourDeath45:

(δεν ξερω πως μπαινουν τα αποσιωπητικα ..στο κοροιδια )

Διαλυτικά τα λένε ... shift+τονος και μετά φωνήεν = ϊ
shift+ς και μετά φωνήεν = ΐ

ShadowConfessor

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
Fnatic Pusssy:
Τρία πουλάκια κάθονταν...

... και πλέκανε πουλόβερ

... και παίζανε μπιρίμπα

SeeYourDeath4

Senior Member

01-08-2015

Παράθεση:
Strumfojeth:
Διαλυτικά τα λένε ... shift+τονος και μετά φωνήεν = ϊ
shift+ς και μετά φωνήεν = ΐ

Thx και ναι Διαλυτικά τα λενε ρωτουσα πως γραφετε το αποσιωπητικα πριν και μπερδευτηκα