Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

Adc keep practising :p

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Best Amumu GR

Senior Member

01-04-2015

Fk θελω ακομα δουλεια,ενταξει σιγουρα επαιξα καλυτερα απο οτι παλια(σχεδον ιδια cs στην αρχη απλως με πηδηξε ο blitz με το mind hook στο Q μου και μετα @@) αλλα ακομα για τετοιο επιπεδο adc δεν ειμαι με τιποτα
Που θα παει θα το φτασω,keep practisinggg
86981

jk58juj5.jpg

Karkon

Senior Member

01-04-2015

Παράθεση:
OLYMPIAKOS HOOL7:
Fk θελω ακομα δουλεια,ενταξει σιγουρα επαιξα καλυτερα απο οτι παλια(σχεδον ιδια cs στην αρχη απλως με πηδηξε ο blitz με το mind hook στο Q μου και μετα @@) αλλα ακομα για τετοιο επιπεδο adc δεν ειμαι με τιποτα
Που θα παει θα το φτασω,keep practisinggg

Υπομονή man ούτος ή άλλως το bot είναι το πιο δύσκολο lane , σε solo queue , μιας που πρέπει να κρατάς τα timers 4 ατόμων και το κυριότερο να έχεις συνέργεια με το support σου ~!

Best Amumu GR

Senior Member

01-04-2015

https://www.youtube.com/watch?v=DCPs...ature=youtu.be (https://www.youtube.com/watch?v=DCPswQBoULw&feature=youtu.be)

Ενταξει κατι εχει αρχισει και βγαινει αν και τα λαθοι ειναι πολλα και τραγικα πχ στο πρωτο αν δεν εβγαινε το miss click που χτυπησα Minion με αυτο το aa επαιρνα τον vlad και αλλα πολλα(ακομα μπερδευομαι με το hotkey only champs)
Δυσκολο να γινει master αλλα αξιζει πολυ
Αφου καταφερνω σιγα σιγα και το βγαζω και εγω(worst adc eune) τοτε υπαρχει σωτηρια για ολους σας :P

GA CarryTrain

Member

01-05-2015

Καλη χρονια.
Μπορω να αναφερθω σε καποια tips για τα οποια εχω διαβασει και προσπαθω και εγω ο ιδιος να εφαρμοσω.
1) Θελεις να παρεις καμια 30-40αρια παιχνιδια με καθε adc για να μαθεις τα match ups.
2) Το wave control στο bot lane ειναι αντιστροφο με το mid-top. Στο Bot σκοπος σου ειναι να pushareis το wave στο turret του αντιπαλου. Με αυτον τον τροπο εκμαιευεις να χασει cs ο αντιπαλος απο το turret. Επιπλεον, οταν εχεις pusharei το wave στο turret και το αντιπαλο adc προσπαθησει να φαρμαρει ενα ranged minion τοτε ειναι η ευκαρια σου να του βαλεις ενα διλλημα στο μυαλο. "Να παρω το cs αλλα να φαω damage? ή να χασω το cs για να μην με ακουμπησει ο αντιπαλος?"
3) Πρεπει να εφαρμοζεις το Freezing και το Shoving σωστα. Αν κανουν back οι αντιπαλοι, τοτε κανεις shoving το wave στο turret ωστε να χασει 1-2 waves (exp-gold). Αν κερδιζεις το lane και εισαι σιγουρος οτι κερδιζετε τα trades κανεις το wave freeze. Με αυτο τον τροπο εχεις δυο πλεονεκτηματα: α) Μαζευεις ενα μεγαλο συμμαχικο wave. β) Πρακτικα "απαγορευεις" τους αντιπαλους να πλησιασουν και να παρουν το exp. Εδω απαιτειται η παρουσια του supp μπροστα απο το wave απειλωντας ετσι το ανιπαλο bot με engage.
4) Κλασσικα το pink ward πανω σου.
Αυτα για αρχη αν σκεφτω κατι αλλο θα το ποσταρω . Καλη συνεχεια με το πιο τελειο role το ADC <3 Hail , Hi im Gosu!!!

12