Αρχείο των παλιών Φόρουμ

Έχει χυθεί πολύ ηλεκτρονικό μελάνι τα τελευταία χρόνια σε αυτό το φόρουμ, γι'αυτό φροντίσαμε να το κρατήσουμε διαθέσιμο για ανάγνωση και αντιγραφή. Εδώ θα βρείτε παλιότερες συζητήσεις από την αρχή του φόρουμ (Μάιος 2012) μέχρι και τον Φεβρουάριο του 2015. Όταν τελειώσετε, ελάτε στα Boards για τα νεότερα για το League of Legends.

ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΤΑ BOARDS

Ο Medroid σας μαθαίνει να κάνετε stream v2.0

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

Jimispro98

Senior Member

01-09-2015

Παράθεση:
darklive4:
για να κάνεις live stream χρειάζεται να είσαι απο μεγάλες πόλεις; π.χ θεσσαλονική,αθήνα ή απο παντού;

γιατί να πρέπει να είσαι από μεγάλη πόλη ? δηλαδή είμαστε ρατσιστές ? όχι απλά πρέπει να έχεις έναν καλό υπολογιστή και γρήγορη σύνδεση. τα υπόλοιπα τα λέει νομίζω!

nFin1ty

Senior Member

01-10-2015

Παράθεση:
jimispro98:
γιατί να πρέπει να είσαι από μεγάλη πόλη ? δηλαδή είμαστε ρατσιστές ? όχι απλά πρέπει να έχεις έναν καλό υπολογιστή και γρήγορη σύνδεση. τα υπόλοιπα τα λέει νομίζω!

εννοεί λογικά ότι στις μικρότερες πόλεις δεν είναι τόσο γρήγορες οι γραμμές, κάτι που δεν ισχύει πάντα βέβαια.

Jimispro98

Senior Member

01-10-2015

Παράθεση:
nFin1ty:
εννοεί λογικά ότι στις μικρότερες πόλεις δεν είναι τόσο γρήγορες οι γραμμές, κάτι που δεν ισχύει πάντα βέβαια.

Αυτό συμβαίνει σπάνια! Ας πούμε στο χωριό μου έχει η θεία μου 24mbps και πιάνει τα 23 εγώ έχω ίδια σύνδεση στην Θεσσαλονίκη και πιάνω 7 γιατί ο πύργος είναι σχεδόν 3 χιλιόμετρα μακριά ενώ στο χωριό 50 μέτρα μακριά.
FAIL

Melcalaniye

Senior Member

01-10-2015

Παράθεση:
jimispro98:
Αυτό συμβαίνει σπάνια! Ας πούμε στο χωριό μου έχει η θεία μου 24mbps και πιάνει τα 23 εγώ έχω ίδια σύνδεση στην Θεσσαλονίκη και πιάνω 7 γιατί ο πύργος είναι σχεδόν 3 χιλιόμετρα μακριά ενώ στο χωριό 50 μέτρα μακριά.
FAIL

Μόνο που για να κάνεις stream θες upload, όχι download... Και ακόμα και η Θεία σου στο χωριό με τα 24Mbit, πάλι 1Mbit upload έχει... Και με 1Mbit σωστό stream ΔΕΝ κάνεις...!

Jimispro98

Senior Member

01-10-2015

[QUOTE=Melcalaniye;6634260]Μόνο που για να κάνεις stream θες upload, όχι download... Και ακόμα και η Θεία σου στο χωριό με τα 24Mbit, πάλι 1Mbit upload έχει... Και με 1Mbit σωστό stream ΔΕΝ κάνεις...![/QU:
οκ

spasimutri

Senior Member

01-12-2015

λοιπόν δεν θέλω να κάνω stream απλά θέλω ένα πρόγραμμα για να κάνω record και να μπορώ να ανεβάζω στο διαδίκτυο ολόκληρα τα games μου. δοκίμασα πάλι το obs αλλα έχω θέμα με τα fps. κατέβασα το razer boost και ανεβάζει λίγο τα fps απλά δεν είναι σταθερό. πιστεύετε ότι το Xsplit θα είναι λίγο πιο ελαφρύ από το OBS? η μήπως ξέρετε αλλα προγράμματα για record(για αρκετή ώρα όμως γιατί το fraps πχ κάνει record μονο 29 sec)

edit:το upload εξαρτάται από το pc η από την σύνδεση?

Melcalaniye

Senior Member

01-12-2015

Εχεις πρόβλημα με τα fps γιατί κάνεις monitor capture. Αν κάνεις game capture δε θα έχεις κανένα θέμα με τα fps (λογικά, εκτός και αν δεν έχεις τουλάχιστον 4πύρηνο επεξεργαστή οπότε και θα έχεις πρόβλημα ότι recording software και να χρησιμοποιήσεις).

Το upload (όπως και το download) είναι χαρακτηριστικά της ΓΡΑΜΜΗΣ! Αλλά η πλύση εγκεφάλου που κάνουν οι εταιρίες παροχής internet μάλλον πιάνει τόπο όταν διαφημίζουν "γρήγορες" γραμμές 24 Mbit και ο κόσμος δεν ξέρει καν τι είναι το upload!

spasimutri

Senior Member

01-12-2015

ok thnx θα βγάζω video με το κινητό

123