Jaki jest dobry champion pod AP? (Najlepiej bez many)

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Silvon

Member

26-05-2013

Jak w temacie. Który Champion byłby dobry pod AP? Ale najlepiej bez many, albo chociaż żeby nie schodziła szybko. Myślałem nad Amumu, ale nie wiem czy szybko mu schodzi i nad Katariną, ale ponoć ciężko się nią gra.

Pimenista

Senior Member

26-05-2013

Katarine łatwo kontrować. Amumu jest banowany na rankedach. Spróbuj może mordekaisera bo jest w rotacji. Ewentualnie zainteresuj sie vladimirem.

Paciaja

Senior Member

26-05-2013

Cóż, Katarina jest miła i przyjemna ale jak wyżej - łatwa do skontrowania (byle jaki cc lub uciszenie i nie ugrasz za dużo). Chociaż nawet w takim przypadku może nieźle się nafeedować gankując na liniach.
Morde w rotacji sam się prosi o grę.
Vladimir jest bardzo fajny, chociaż bardziej na solotopa niż na mida. Do tego ma raczej słabe early, trzeba nim grać na początku dość pasywnie i po prostu się nafarmić.
Akali nie byłaby złym pomysłem. Zawsze była silna, a ostatnio dostałe dodatkowego bufa.
Naprawdę dobrą postacią ap jest Rumble. Ostatnio stał się bardzo popularny na rankedach i turniejach.
Jest jeszcze Kennen - połączenie dmg z genialnym cc.

Z tych ap, którzy maja manę, ale wolno ją zużywają pierwsi na myśl przychodzą mi Ryze i Annie. Jest jeszcze Teemo.

Czevitos

Member

26-05-2013

Moim zdaniem przed 30 lvl bradzo łatwo grać katą potem to już kwestia doświadczenia i przeciwnika z którym przyszło ci się mierzyć.Co do Vlada to genialne Q i świetne combo, dobrze wyfarmiony w pózniejszej fazie gry kosi każdego i robi wielki dmg w teamfightach.

Gennerator

Member

26-05-2013

Hmmm... Tak szczerze... Każdy champ "AP" bez "MANY" jest dobry... :) Zawsze powtarza się to samo: "Trzeba nim umieć grać" :) Ja osobiście z doświadczenia polecam Ci Katę, nie ma many, łatwo zrobić pente, dobry gank i fajnie można się nią pobawić. :) Niestety jej wadą jest to, że łatwo się kontruje (tak jak pisali u góry) i ma bardzo mało HP (bo przecież to wkońcu assasin, który może wlecieć na wroga i w sekundę go zabić... :)
Myślę, że pomogłem...Pozdro! :)

Hashedone

Senior Member

27-05-2013

Ja za to NIE polecam amumu - generalnie champion świetny, jeden z moich ulubionych, ale nie na midlane, tylko do jungli - poza tym mana zchodzi mu bardzo szybko (szczególnie w early) przez W.

Mertolson

Member

27-05-2013

Quote:
Originally Posted by Hashedone View Post
Ja za to NIE polecam amumu - generalnie champion świetny, jeden z moich ulubionych, ale nie na midlane, tylko do jungli - poza tym mana zchodzi mu bardzo szybko (szczególnie w early) przez W.
Dlatego ja w pewnym momencie odszedłem od utartych schematów i zacząłem na nim budować łezkę. Dzięki W strasznie szybko się stackuje. Co do amumu i mida. Kiedyś byłem zmuszony iść nim na mida(troll w drużynie), a że byłem przygotowany na junglę to miałem nim runki i mastery pod tanka. Powiem ci, że jak weszło combo, tzn. Q, E i jeszcze trochę pognębiłem przeciwnika z płaczu(chyba przeciwko dianie grałem) to robiłem całkiem pokaźne obrażenia, a że byłem tankowaty to sam niewiele tego hp traciłem. Była to wyjątkowa sytuacja, ale wtedy amumu się sprawdził na midzie. Mimo wszystko też uważam, że on tylko na junglę :P

BBoy Marcu

Junior Member

27-05-2013

Może Tryndamere, nie ma many a bardzo ciężko go zabić, a ataki miałem czasem po 500.

Pimenista

Senior Member

27-05-2013

Pod AP? :D

ThiefSoulx

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

28-05-2013

Ostatnio xPeke grał Ap Ashe na midzie, polecam ten pick ślepym fanatykom streamów, których jest pełno na tym świecie. AP z małą stratą many... polecam lissandrę.

12