Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM


Przerabiamy bohatera: Sejuani, Furia Zimy

Comment below rating threshold, click here to show it.

Morello

Lead Designer

04-02-2013Sejuani przygotowuje się do bitwy, z niecierpliwością wyczekując nieuchronnego konfliktu kiełkującego we Freljordzie. Mamy dla niej mnóstwo zmian, w tym ulepszoną grafikę, nową mechanikę gry, oraz pogłębioną historię.

Grafika

Zmysłowy wygląd oraz lekka broń za nic nie pasowały do dominującej, mroźnej wojowniczki. Obecny projekt ciężko uzbrojonej wojowniczki dosiadającej Bristle'a lepiej zgrywa się z konceptem bohaterki. Jest potężna, zdolna podbić Freljord i powieść Zimowy Szpon do zwycięstwa.

Jeśli chcieliśmy, by wyglądała zatrważająco, musieliśmy sprawić, by jej dziki wierzchowiec, Bristle, nie pozostawał w tyle. Dodaliśmy mu objętości i potęgi i zaktualizowaliśmy animację Arktycznego Natarcia tak, by pokazać, jak wyrzuca pierzchających wrogów w powietrze.

Tak jak w przypadkach ponownego wypuszczenia Trundle'a i Karmy, ci, którzy już odblokowali Sejuani otrzymają darmową skórkę opartą o tradycyjny wygląd Sejuani.Gra

Aby spełnić obietnicę o szarżującej barbarzyńskiej wojowniczce, musieliśmy zwiększyć użyteczność jej umiejętności, pozwalając jej stać się mocnym, obronnym inicjatorem. Dzięki potężnej umiejętności biernej, generującej pancerz, efektywnemu podrzucaniu, obrażeniom obszarowym i spowolnieniu połączonym z podrasowaną wersją Lodowcowego Więzienia, Furia Zimy jest teraz jeszcze zacieklejsza.

Umiejętności

  • Bierne: Lodowa Zbroja - Zadając przeciwnikowi obrażenia od umiejętności lub podstawowe obrażenia Sejuani zyskuje pancerz, a efekt spowolnienia na Sejuani redukuje się. Jeśli ma ona już na sobie Lodową Zbroję, czas jej trwania przedłuża się.
  • Q: Arktyczne Natarcie - Bristle szarżuje naprzód, wyrzucając wrogów w powietrze i zadając obrażenia magiczne. Szarża kończy się po wyrzuceniu wrogiego bohatera w powietrze.
  • W: Kiścień Północnych Wiatrów - Następny podstawowy atak Sejuani zadaje dodatkowe obrażenia wybranemu celowi i pobliskim wrogom. Potem wojowniczka zaczyna wymachiwać swoim kiścieniem, przez jakiś czas zadając magiczne obrażenia. Jeśli umiejętność zostanie użyta ponownie, Sejuani natychmiast zacznie wymachiwać kiścieniem.
  • E: Odmrożenie
    • Bierne: Umiejętności i podstawowe ataki zaznaczają wrogów Mrozem.
    • Użycie: Przeciwnicy tknięci Mrozem otrzymują obrażenia magiczne i są spowolnieni.
  • R: Lodowcowe Więzienie - Sejuani rzuca wykutą z lodu bolę. Jeśli trafi przeciwnika, rozpryskuje się, ogłuszając go i pobliskich wrogów. Jeśli bola osiągnie maksymalny zasięg, rozpryśnie się spowalniając przeciwników. Wszyscy wrogowie w zasięgu rozprysku otrzymują obrażenia magiczne.

W dżungli: W dżungli Sejuani nadal pozostaje maszyną KT na wierzchowcu. We wczesnym etapie gry Lodowa Zbroja pozwala jej zachować wysoki poziom zdrowia, podczas gdy Sejuani przedziera się przez obozy pustosząc je Kiścieniem Północnych Wiatrów. Kombinacja Odmrożenia i dobrze wyliczonego Arktycznego Natarcia z zaskoczenia może szybko powalić wroga i wystawić na zabójstwo. Gdy już zastosuje Lodowcowe Więzienie, dodatkowa moc ogłuszania sprawi, że gankowanie w wykonaniu Sejuani będzie jeszcze bardziej zabójcze.

Środkowa faza gry: Zbliżając się do środkowej fazy gry, Sejuani staje się doskonałym bohaterem „rozwidlonego natarcia”, siejąc pomór w alei Kiścieniem Północnych Wiatrów, a potem używając kombinacji pozostałych umiejętności, aby unikać wrogich ataków znienacka. Cały arsenał umiejętności kontroli tłumu sprawia, że gonienie jej, lub bycie gonionym przez nią staje się przerażającą perspektywą dla przeciwników. Pancerz z umiejętności biernej pozwala Sejuani przedzierać się przez pierwszą linię pomniejszych wrogów, wiedząc, że jej towarzysze z drużyny mogą wybierać cele bez pośpiechu.

Późna faza gry i walki drużynowe: Jako jedna z najbardziej potężnych inicjatorek w League of Legends, Sejuani może użyć Lodowcowego Więzienia, by wymusić walkę w pobliżu celu, lub ścigać uciekających wrogów Arktycznym Natarciem. Jako źródło potężnych obrażeń magicznych, Sejuani sprawdza się doskonale jako obrońca i uzupełnia front pełny masywnych bohaterów OoA. Jej szarża może przerwać ładującą się superumiejętnośc, lub zasiać chaos na pozycjach wrogiej drużyny. Jednocześnie będzie pochłaniać ogromne ilości obrażeń i chronić pomniejszych członków drużyny poprzez zmuszanie przeciwników do wejścia z nią w walkę dzięki wyjątkowym umiejętnościom kontroli tłumu.Historia

Sejuani urodziła się w ubóstwie a wychowała w barbarzyństwie. Podczas gdy inni poddawali się surowości Freljordu, ona hartowała się dopóki ból nie stał się siłą, głód zachętą, a mróz sojusznikiem w eliminowaniu słabych. Przez swoje trudy nauczyła się, że by przeżyć w nieskończonej zimie, trzeba stać się równie zimnym i bezlitosnym. W oczach Sejuani jej zwolennicy albo mieli siłę, by przetrwać, albo prawo, by umrzeć. Gdy podbiła Freljord, wiedziała już, że tylko ci, którzy przetrwają, stworzą nację, która rzuci resztę na kolana.

Gdy była dzieckiem, przywódczyni Zimowego Szponu patrzyła bezczynnie, jak liczba członków jej plemienia topnieje. Zimno i głód zabrały wszystkich, prócz tych najbardziej odpornych. Jako jedyna z rodzeństwa dożyła dziesięciu lat, co przekonało Sejuani, że i ona zginie marną śmiercią. W rozpaczy szukała duchowych wskazówek u mistyków swojego plemienia. Lecz widząca nie przepowiedziała jej śmierci. Zamiast tego powiedziała, że pewnego dnia Sejuani podbije i zjednoczy podzielone plemiona Freljordu.
Przepełniona absolutną wiarą w swoje przeznaczenie, Sejuani zmusiła się do nadludzkich wysiłków, co zabiłoby każdego, kto nie posiadał jej woli przetrwania. Wędrowała przez zamiecie bez żywności i odzieży i trenowała, a lodowate wiatry chłostały jej ciało. Walczyła z najsilniejszymi wojownikami plemienia do chwili, dopóki nogi nie zaczęły odmawiać jej posłuszeństwa. Gdy stanęła na czele plemienia, nakazała swoim wojownikom iść za swoim przykładem. Pod jej panowaniem plemię urosło w siłę, jaka dotychczas była dla niego niedostępna.

A w końcu, bardziej oferta pokoju, niż akt wojny, spowodowały rozpoczęcie się kampanii Sejuani. Pierwszego dnia zimy posłannicy plemienia Ashe przybyli do obozu Sejuani, przynosząc w darze Avarosańskie nasiona. Przekaz Ashe był jasny: jeśli Sejuani zjednoczy się z jej plemieniem, Zimowy Szpon nigdy już nie zazna głodu. Dla Sejuani ten dar był zniewagą. Ludzie z plemienia Ashe, drobni i delikatni, woleli zajmować się uprawą ziemi, niż walką. Gardziła nimi bezgranicznie.

Zebrała swoich ludzi i publicznie podpaliła ziarno. Oświadczyła, że miłosierna propozycja Ashe tylko ich osłabi. Pozbawiwszy posłańców ich zapasów, Sejuani odesłała ich z powrotem z wiadomością: „Zimowy Szpon udowodni Avarosianom, że tylko silni zasługują na przetrwanie we Freljordzie”. Podczas gdy ziarno tliło się za ich plecami, Sejuani i jej plemię odjechało, aby wymierzyć pierwszą z wielu bolesnych nauczek.

„Zostałam stworzona z lodu, ukształtowana przez burze, zahartowana przez zimno”. -- Sejuani


Comment below rating threshold, click here to show it.

Melidiar

Recruiter

04-02-2013

Skiny też poprawią?
Arty będą nowe?


Comment below rating threshold, click here to show it.

upór

Junior Member

04-02-2013

A to też będzie jak z karmą?, że przed jak się kupi to się dostanie skórkę?.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Awaltir

Member

04-02-2013

Wszystko fajnie ale czemu robią visual rework postaci która niedawno wyszła mimo że jest wiele innyc postaci tego potrzebujących np veigar , anivia.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Lilien

Senior Member

04-02-2013

No i znów Riot zrobił kolejną plamę. Stare ulti miało o niebo lepszą animację, nie wspominając o historii, która zupełnie nie pasuje do reszty postaci związanych z lokacją. Przykłady:
Stary:
Po narodzinach Sejuani mistycy z jej plemienia przepowiedzieli, że to właśnie ona zjednoczy i poprowadzi podzielone plemiona Freljordu.
Nowy:
Gdy podbiła Freljord, wiedziała już, że tylko ci, którzy przetrwają, stworzą nację, która rzuci resztę na kolana.
Czyli innymi słowy została królową. Czyli Ashe już nie jest władczynią a Tryndamere nie jest królem.
Do tego dochodzi jeszcze nowy fragment:
Zamiast tego powiedziała, że pewnego dnia Sejuani podbije i zjednoczy podzielone plemiona Freljordu.
To tak jakby powiedzieć że Jarvan jest księciem, a po 3 linijkach temu zaprzeczyć.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Canaton

Recruiter

04-02-2013

Mimo, że Sejuani jest jedną z moich main postaci, zgadzam się z Awaltirem. rework bardzo by się przydał Sionowi, Taricowi czy Sivir. Sejuani tego aż tak bardzo nie potrzebowała.


Comment below rating threshold, click here to show it.

ZglenQa

Senior Member

04-02-2013

Papa amumu ;]

@UP z tego co się orientuję następna jest Sivir, a przynajmniej na jej temat są największe dyskusje.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Raven Lord

Recruiter

04-02-2013

Do kiedy mniej więcej mamy czas żeby zakupić Trundla i Sejuani aby otrzymać tradycyjne skiny?
Wiem że do następnego patcha, ale kiedy można się go spodziewać?
I Jakie będą następne reworki? Jakich postaci?


Comment below rating threshold, click here to show it.

VRosier

Junior Member

04-02-2013

Totalne badziewie, zepsuli Sejuani, która była naprawdę dobra. Lepiej wzięli by się za starych champów, którzy wyglądają TRAGICZNIE, jak np. Nunu i Blitzcrank.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Mezuqushi

Senior Member

04-03-2013

Myślę, że rework Seju nie jest wynikiem jej "starości" jak to było np. z Karmą, czy ma się stać z Trundlem. Prawdopodobnie (to tylko moje gdybanie) Riot zdecydował się na to, gdyż Seju była (jest) postacią mało popularną, mimo że jest na prawdę potężnym junglerem, obrońcą, inicjatorem. Zdecydowali się na rework aby gracze zaczęli ją kupować i nią grać. Osobiście jestem z tego strasznie zadowolony, Seju w zbroi i do tego nowy wygląd Bristle'a jest niesamowity o wiele lepiej pasuje do niej niż odsłaniająca ciało skóra.
Zgadzam się z poprzednikiem, że jedną z postaci bardziej potrzebujących odnowienia jest Sivir (obecnie wygląda dość... paskudnie, na tle innych), ale i na nią przyjdzie pora.
A póki co cieszmy się z nowej, pięknej i jeszcze groźniejszej Seju