Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM


Ujawniono Zaca, Tajną Broń

Comment below rating threshold, click here to show it.

RiotWenceslaus

Champion Herald

Follow RiotWenceslaus on Twitter

03-15-2013Zac, napędzana hexchemem Tajna Broń League, trafi na Fields of Justice. Granie tym galaretowatym bohaterem polega na zachowaniu równowagi między kosztującymi zdrowie umiejętnościami a wyjątkową mechaniką regeneracji. Oto przedsmak tego, jakie umiejętności ma nasz żelek.

Umiejętności:

  • Podział Komórkowy (Bierny): Ilekroć umiejętność Zaca trafi przeciwnika, fragment tego pierwszego spada na ziemię. Zac może podnosić te kawałki, by odzyskać zdrowie. Kiedy zginie, dzieli się na cztery części. Przez pewien czas starają się one odbudować Zaca. Jeśli którykolwiek przetrwa, Zac ożywa ze zdrowiem, proporcjonalnym do ilości fragmentów, które przetrwały.
  • Rozciągające Uderzenie: Zac wykonuje oburęczny cios, zadając obrażenia i spowalniając cele w linii.
  • Niestabilna Materia: Ciało Zaca wybucha, zadając obrażenia otaczającym go wrogom. Trafieni przeciwnicy otrzymują dodatkowe obrażenia, zależne od ich maksymalnego zdrowia.
  • Elastyczna Proca: Zac zostaje unieruchomiony, przygotowując szarżę w wybrane miejsce. Zasięg Elastycznej Procy zwiększa się, im dłużej przygotowuje się Zac, aż osiągnie maksimum. Następnie ten wystrzeliwuje się w dane miejsce, zdaje obrażenia i ogłusza przeciwników po wylądowaniu.
  • Hop, Do Góry!: Zac wyskakuje w powietrze, by podbić, spowolnić i zadać obrażenia pobliskim wrogom. W trakcie lotu odbija się trzy razy, za każdym z nich zadając obrażenia.


Rozgrywka:Obrażenia obszarowe i zdolność do przywracania sobie zdrowia czynią z Zaca bardzo elastyczną postać. Umiejętność przetrwania sprawia, że jest idealny do dżungli lub do walki w górnej alei.

W dżungli: Połączenie obrażeń obszarowych i uzdrawiania sprawia, że Zac jest naturalnym walczącym w dżungli. Jeśli lubisz szybką agresję, zacznij od zdobycia wzmocnienia jaszczura i wydaj drugi punkt na Elastyczną Procę, co ułatwi gankowanie. Ponieważ umiejętności Zaca nie kosztują many, możesz rozważyć oddanie wzmocnienia golema prowadzącemu MU. Kiedy zacznie się walka, możesz wykorzystać ogromny zasięg Elastycznej Procy, by ominąć miejsca, w których zwykle mogą być rozstawione totemy.

Górna aleja: Umiejętności Zaca świetnie nadają się też do górnej alei. Jego obrażenia obszarowe pozwalają na szybkie eliminowanie fal stworów ─ czy to w obronie, czy ofensywie. Uzdrawianie dzięki Podziałowi Komórkowemu daje też szanse na zwycięstwo w walce z przeciwnikiem, pozwalając zepchnąć go do bazy, co daje swobodę w kontrowaniu walczących w dżungli i gankowaniu. Jeśli przemieszczasz się po mapie, mobilność, zapewniana przez Elastyczną Procę może zaskoczyć przeciwnika lub ułatwić ci ucieczkę i skoki przez przeszkody terenowe.

Walki drużynowe: Wraz z postępami w grze, mobilność i umiejętności kontroli tłumu Zaca sprawiają, że świetnie radzi sobie w walkach drużynowych. Przy odrobinie cierpliwości i przygotowania, w pełni naładowana Elastyczna Proca może pomóc w użyciu Hop, do góry! W środku walki dodatkowe skoki z superumiejętności pozwalają atakować wrażliwych, ważnych przeciwników, rozbijając ustawienie wrogów i odciągając uwagę od mniej wytrzymałych sojuszników. Każdy podskok zapewnia uzdrawianie, co pozwala na przetrwanie i kontynuowanie ataku. Jeśli wroga drużyna zacznie atakować, możesz spróbować wykorzystać podrzucenie i spowolnienie Hop, do góry! w obronie, pozwalając reszcie sojuszników na ucieczkę. Niezależnie od tego, czy inicjujesz walkę, czy próbujesz do niej nie dopuścić, kontrola tłumu jest atutem Zaca.


Historia:

Zac jest produktem zauniańskiego eksperymentu, mającego stworzyć napędzanego hexchemem superżołnierza ─ Zauniańskiego Amorficznego Ciężkozbrojnego. Jako połączenie prymitywnej siły i nieograniczonej elastyczności, jest bardzo wszechstronny ─ to kreatywny wojownik, przeskakujący nad przeszkodami, by obić wrogów. Chociaż powstał w laboratorium, Zac został uratowany i adoptowany przez rodziców, którzy pokochali go i wychowali na miłe i przyjazne dziecko. Wraz z upływem lat stał się bohaterem, chroniącym zwykłych mieszkańców Zaun.

Dawno temu dwóch zauniańskich naukowców stworzyło substancję, zdolną przetrwać w ekstremalnych warunkach, zmieniać swoją strukturę biologiczną i generować ogromną ilość energii kinetycznej. Małżeństwo naukowców patrzyło na to, jak prototyp rozrasta się z małej kropli w kulkę, oraz zauważyło, że reaguje na ich obecność. Kiedy go wołali czy śpiewali, ten podskakiwał. Zaczęli widzieć w nim coś więcej niż eksperyment; dostrzegli w nim dziecko, pełne radości i emocji.

Pewnego wieczoru, po całym dniu testów, odłożyli kulkę do klatki. Ta skuliła się w rogu, wyraźnie posmutniała. W tamtej chwili zrozumieli, że ich dzieło pragnie wolności. Poruszyło to ich sumienia - nie mogli pozwolić na to, by wykorzystano je jako broń. Uciekli z młodą kulką, zmieniając jej nazwę kodową: „Zauniański Amorficzny Ciężkozbrojny” w prawdziwe imię Zac. Wychowali go jak własne dziecko w cichej okolicy z dala od Zaun.

Zac zawsze różnił się od innych dzieci. Był od nich silniejszy i elastyczniejszy, więc rodzice nauczyli go odróżniać dobro od zła i odpowiedzialnie używać swoich mocy. Dzięki temu Zac miał spokojne, szczęśliwe dzieciństwo.

Jednak skończyło się ono, kiedy zauniańskie laboratorium odnalazło go. Jego pracownicy nie potrafili odtworzyć formuły, dzięki której powstał prototyp, szukali więc ciągle pary naukowców. Kiedy trafili na ślad rodziny, postanowili ją zniszczyć. Porwali rodziców Zaca i domagali się, by ci pomogli go pojmać. Przerażony wizją utraty rodziców i wolności, Zac po raz pierwszy uwolnił pełnie swej energii i masy. Pokonał nadzorców swoich rodziców, spowodował ucieczkę pracowników laboratorium i uratował bliskich. Poprzysiągł wtedy chronić wszystkich zwykłych ludzi, którym zagrażały niezwykłe niebezpieczeństwa i nikczemność. Stworzony, by niszczyć, teraz chroni bezbronnych.

„Nawet, jeśli nie ma się kręgosłupa, czasem trzeba się postawić.” ─ Zac


Comment below rating threshold, click here to show it.

Kasaczek

Senior Member

03-15-2013

Czekam, czekam, czekam...


Comment below rating threshold, click here to show it.

DrNeooooo

Recruiter

03-15-2013

kiedy wyjdze tak na okoo ? kupuje op champ !!!


Comment below rating threshold, click here to show it.

Razor

Recruiter

03-15-2013

Vi+Malp - ciekawie się zapowiada Mam nadzieję, że to nie żaden żart Prima Aprilisowy, chyba za dużo czasu by na to poświęcili ;p


Comment below rating threshold, click here to show it.

Otomuss

Senior Member

03-15-2013

Ciekawi mnie jakie skiny do niego zrobią. Postać fajna wyjątkowa i w moim stylu .


Comment below rating threshold, click here to show it.

Mustahaha

Junior Member

03-15-2013

HAHA riot tak na serio czy sobie jaja robią


Comment below rating threshold, click here to show it.

Barolek

Recruiter

03-15-2013

Hehe mi on przypomina Flubbera, pamiętacie ten film? Robin Williams tam grał:P


Comment below rating threshold, click here to show it.

DarkGohann

Member

03-15-2013

kurde jakos mnie ostatnio nie interesowaly nowe champy ale ten jest zabawny na pewno go kupie ale tydzien po wydaniu bo nie zalezy mi az tak bardzo zeby wydac 7k+ ^_^ pozdrawiam wszystkich


Comment below rating threshold, click here to show it.

ILS Waccollinio

Member

03-15-2013

Pasywka? 7 razy częstszy heal maokaia+ poczwórne jajko anivii. OP!


Comment below rating threshold, click here to show it.

Seqired

Recruiter

03-15-2013

Już wiem jaki będzie podstawowy nowy ban na rankedach