Probleme generale si cum sa le rezolvati

First Riot Post
1234511 ... 37
Comment below rating threshold, click here to show it.

BreaKer

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

20-01-2013

Asadar, aveti aici o lista cu cele mai frecvente intrebari si ce ar trebui sa faceti pentru a le rezolva.

1. Am nevoie de xx RP (Cantitate decenta, de obicei < ~30)
Trimite un ticket la Player Support si roaga-i pe cei de acolo sa te ajute. De asemenea, poti cere o singura data RP, si cererea nu va fi intotdeauna indeplinita, dar iti poti incerca norocul.

2. Am o problema cu (virgula) contul meu (Nu pot cumpara RP/Nu mi-am primit RP/Mi-a fost furat contul/Am luat ban fara motiv/ETC)
Trimite un ticket la Player Support si echipa de asistenta de va ajuta. S-ar putea sa aiba nevoie de cateva detalii aditionale. Nu faceti spam pe forumuri cu cereri de ajutor, nimic legat de cont sau plati nu va fi rezolvat pe forumuri ci doar prin ticket privat.

3. Am o problema cu jocul (Nu ma pot reconecta/Nu imi face update/etc)
In primul rand, posteaza in Forumul de ajutor si asistenta
Daca nu primesti un raspuns intr-un timp rezonabil (1-2 zile), trimite un ticket la Player Support si vei fi ajutat.
Nota: va recomand sa incercati intai forumul de ajutor inainte de a trimite ticket pentru ca alt invocator poate sa fi avut aceeasi problema.

4. [Eroul x] este OP/UP.
In primul rand, nu exista campioni OP. Unele caractere sunt mai bune decat altele in anumite lucruri.
Nu faceti spam pe forum cu Eroul X e OP. Daca faceti un topic de rage, amintiti-va ca nu va fi luat in considerare de cei de la Riot si pentru a cere un nerf ar trebui sa creati un topic frumos si aranjat cu motive si sugestii, nu doar un topic in care sa scrieti
"omg nerf pls". De asemenea, cand sunteti de parere ca un caracter este OP, jucati cu el cateva jocuri si veti vedea ca totul depinde de echipa si de invocator.

5. [Jucatorul x] a facut feed/a iesit/m-a insultat/etc.
Dupa cum spune si codul de conduita, astfel de topicuri sunt interzise si pot rezulta in suspendarea contului tau. Foloseste butonul de report de la sfarsitul jocului si descrie situatia in casuta respectiva.
Pentru raportarile din pre-game (champion selection, IM scam, etc) trimite un ticket impreuna cu un printscreen la Player Support. Este posibil ca cei de acolo sa aiba nevoie de cateva detalii aditionale.

6. Nu imi pot revendica premiul pentru referral.
Asta se poate intampla datorita unui bug pe site, va recomand sa trimiteti un ticket la Player Support tinand cont ca va va fi de mai mult ajutor decat sa postati pe forum.

7. Va fi [campionul x/skinul x] in free rotation sau la reducere?
Este inutil sa intrebati acest lucru, nu veti primi nicio informatie legat de asta.

8. Pot returna un erou/skin?
Poti retura o achizitie recenta in tabul "Achizitii" din magazinul din client.

9. Cum pot participa in Tribunal?
In primul rand, trebuie sa ai level 20 fara sa fi avut ban vreodata. Apoi, du-te la Tribunal si urmareste pasii.

10. Cum pot intra pe PBE?
In momentul de fata, inscrierile sunt inchise. Mai multe detalii Aici

11. Riot dati-mi ELO inapoi!
Din cauza problemelor cu serverele, probleme cu ISP, leaveri, sau orice problema ai fi avut in jocul anterior, l-ai pierdut si ai pierdut elo. Cerand sa iti fie inapoiat elo nu va rezolva nimic, in primul rand pentru ca ar trebui modificat tot sistemul pentru ~12 elo.

12. Mi-au disparut runele!
Trimite un ticket la Player Support si include cat mai multe detalii posibil.

13. Am voie sa-mi vand/daruiesc/imprumut contul?
Nu!

Quote:
Account Sales. The Account supplied to you is personal to you, and Riot Games does not recognize and expressly forbids the transfer of user Accounts. You shall not purchase, sell, gift or trade any Account, or make any such offer, and any attempt shall be null and void. Any distribution by you of your Account and/or your Login Credentials (except as expressly provided herein or otherwise explicitly approved of by Riot Games) may result in suspension or termination of your Account.
Poti citi mai multe Aici

14. Am luat ban pana pe xx/xx/xxxx si e deja xx/xx/xxxx, de ce nu mi-a fost scos banul?
Ban-urile sunt ridicate la aceeasi ora la care sunt aplicate, asadar daca ai luat ban la 14:06, iti va fi scos la 14:06.
Daca timpul exact a trecut, trimite un ticket la Player Support

15. Pot sa-mi fac referrals singur?
Nu. Daca faci asta, contul tau poate fi inchis.

16. Ce premii primesc pentru referrals?
Poti vedea Aici

17. Am descoperit ca cineva fura conturi. Ce fac acum?
Trimite un ticket la Player Support. Nu posta linkul pe forum pentru a evita folosirea accidentala de catre alte persoane.

18. Am probleme cu jocul!
In ultimul timp din cauza LoLReplay si Windows 8, au aparut probleme cu jocul, recomand in primul rand sa postati in Forumul de ajutor si asistenta.
Daca nu primiti un raspuns intr-un interval decent (1-2 zile), trimiteti u nticket la Player Support

19. Cand se spawneaza minions?
Mai multe detalii Aici

20. Un preten de-al meu a primit un skin/un erou/rp gratis. Vreau si eu!
Ne pare rau, dar vom avea nevoie ca acel prieten al tau sa vina si sa confirme acest lucru.

Poetul

Senior Member

20-01-2013

Multumim

Überfang

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

20-01-2013

Quote:
Originally Posted by BrreaKerr View Post

9. Cum pot participa in Tribunal?
In primul rand, trebuie sa ai level 30 fara sa fi avut ban vreodata. Apoi, du-te la Tribunal si urmareste pasii.

E destul sa ai lvl 20

BreaKer

Senior Member

20-01-2013

Whoops, imi cer scuze, nu am fost la curent, am modificat. Multumesc pentru instiintare!

Überfang

Senior Member

20-01-2013

Ai cumva posibilitatea sa il faci sticky* ? Imi place mult idee,de a oferi toate informatiile necesare intr-un thread.Ar fi pacat sa se piarda

BreaKer

Senior Member

21-01-2013

Give it a little time

WizardelRO

Senior Member

21-01-2013

20. Un preten de-al meu a primit un skin/un erou/rp gratis. Vreau si eu!
Ne pare rau, dar vom avea nevoie ca acel prieten al tau sa vina si sa confirme acest lucru.
Foarte buna asta trebe sa fi prost sa le trimiti mesaj la riot cum ca ai primit un skin sau ceva gratis.

GreDX

Junior Member

24-01-2013

Se primesc rambursari pentru campionii redusi la pret ?

mihaitzaxpye

Junior Member

26-01-2013

sallut brreakerr Am o problema cu jocul (Nu ma pot reconecta) nu pot intra in joc si asta ma deranjeaza foarte mult .. nu am jucat de 2 zile de cand a inceput wekkendu :| cand echipele se alcatuiesc si numaratoare inversa incepe si cand intri in joc ... nu intra zice'' joc in desfasurare'' si nici nu apare tasta recoonnect , uneori apare tasta dar dau click si nu intra in joc ( ce d-zeu are ) of doamne HELP !

AlaDyn172

Member

28-01-2013

Nu-mi merge Lolu Si am facut Si Un post Pentru Asta !

1234511 ... 37