Ban?

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

Joker Hellscream

Junior Member

01-11-2012

Witam. Moje konto zostalo shackowane. Riot zresetowal mi haslo ale gdy probuje sie zalogowac okazuje sie ze konto jest zbanowane dokladnie do dzis. Pomijajac fakt ze to zlodziej zapracowal na ta blokade to mam pytanie czemu moje konto nie jest odblokowane skoro wyraznie jest napisane ze ban wygasa 1.11.2012?

Mam jeszcze jedno pytanie. Wlozylem w to konto sporo czasu I pieniedzy. Moje pytanko brzmi. Czy jesli w przyszlosci zdarzy mi sie z problemow losowych opuscic rozgrywke I ludzie mnie zreportuja to juz dostane perma? Czy moze stopnie banow sie resetuja po jakims czasie gry, bez zarzutow? Zdenerwowalem sie ze ten ktos kto ukradl mi konto dostal bana I martwie sie o przyszlosc.

PaputoS

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Wrenchmen

01-11-2012

Bo jeszecze ważna jest godzina unbana.
Tylko jej zapewne nie znasz(może masz na @)

Joker Hellscream

Junior Member

01-11-2012

Quote:
Originally Posted by PaputeK00 View Post
Bo jeszecze ważna jest godzina unbana.
Tylko jej zapewne nie znasz(może masz na @)
Niestety nie mam. Sytuacja wyglada tak ze mialem kilkumiesieczna przerwe w grze I jak sie okazalo gosc ktory mi ukradl konto gral na nim dobre 3-4 miesiace, zmienil e mail I dostal niejednego bana. Ten ktory teraz trwa byl nalozony na 14 dni. e mail juz zmieniony na moj stary, haslo zmienione ale boje sie ze kolejny ban juz moze byc perm. Pisalen do supportu zeby sprawdzili ip ze to nie z mojego neta I kompa bylo grane przez ten czas to oni odpisali ze nie ma objawow korzystania z konta przez inne osoby. Szkoda ze prawdopodobnie Riot nigdy nawet nie musnie poziomu Blizzarda.

PaputoS

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Wrenchmen

01-11-2012

A czy to wina Riotu, że ktoś Ci ukradł konto?
I to, że się nim nie interesowałeś?

Joker Hellscream

Junior Member

01-11-2012

Quote:
Originally Posted by PaputeK00 View Post
A czy to wina Riotu, że ktoś Ci ukradł konto?
I to, że się nim nie interesowałeś?
Wina riotu jest slabe zabezpieczenie konta. W wowa nie gram na razie z pol roku a z moim kontem jest jak najbardziej wszystko wporzadku. Place I przynajmniej wiem za co place. Riot sobie zyczy pieniadze.za skorki I inne pierdoly a w tylku ma bezpieczenstwo swoich klientow. W wowie wychodzi nowa postac I nie ma mowy o nerfach. Jest kompletnie zbalansowana. Riot wydaje postac op,.ludzie kupuja ja na gwalt a w next pachu owa postac dostaje nerfa. Szkoda ze tylko pieniadze sie licza. Ale niebawem wracam do warcrafta I starcrafta.

Zreszta to moja sprawa czy gram codziennie czy raz na rok. Zainwestowalem w moje konto to chce zeby bylo bezpieczne. Argument z tym,.ze niezainteresowalem sie kontem jest zupelnie nietrafiony. Jesli mam pieniadze na koncie bankowym ale przez rok ich nie wydam to znaczy ze sie nimi nie interesuje I bank moze olac to konto?

Dodatkowo rozbrolia mnie odp riotu ze nie zauwazyli innego ip ktore by korzystalo z mojego konta. Albo sa leniwi albo nie maja logow bo takie rzeczy potrafi sprawdzic srednioogarniety czlowiek znajacy sie na sieci dlatego tym bardziej nie rozumiem tego postepowania. Wyjscia sa dwa. Riot albo olewa graczy albo zatrudnia partaczy. A jesli chodzi o polski support to kompletna porazka. Od 13 dni nie otrzymalem odpowiedzi.

Rst00

Senior Member

01-11-2012

Quote:
Wina riotu jest slabe zabezpieczenie konta
Szkoda tylko, że 99,99% przypadków kradzieży kont to:
- użytkownik sam podaje hasło
- korzysta z 'generatorów' RP
- ma syf na kompie
ale masz rację, to przecież wina Riotu.

Quote:
Riot wydaje postac op,.ludzie kupuja ja na gwalt a w next pachu owa postac dostaje nerfa. Szkoda ze tylko pieniadze sie licza
Powiedz to Rengarowi, Hecarimowi, Viktorowi itp. którzy po wydaniu nie byli zupełnie grywalni. Dopiero w późniejszych patch'ach dostali boosty.

Quote:
Ale niebawem wracam do warcrafta I starcrafta.
To fajnie, jednego płaczka mniej.

Quote:
Zreszta to moja sprawa czy gram codziennie czy raz na rok. Zainwestowalem w moje konto to chce zeby bylo bezpieczne.
To może zacznij od zabezpieczenia swojego komputera, zmieniaj hasła co jakiś czas, używaj trudnych haseł, nie korzystaj z generatorów itp.

Quote:
Jesli mam pieniadze na koncie bankowym ale przez rok ich nie wydam to znaczy ze sie nimi nie interesuje I bank moze olac to konto?
Olać nie, ale jeżeli nie kontrolujesz przez rok swojego konta w banku i po tym czasie okaże się, że miało miejsce włamanie i ktoś ukradł Ci pieniądze to do kogo masz pretensje? Twoja wina, że nie sprawdzasz ile masz środków na koncie i że nie zgłosiłeś na czas do banku takiej sytuacji. Gdybyś zgłosił na czas to bank zwróciłby Ci to, co ukradł złodziej. Analogicznie w przypadku Riotu, sprawdziłbyś że nie masz dostępu do konta szybciej = szybciej byś odzyskał konto = uniknąłbyś bana.

Quote:
Dodatkowo rozbrolia mnie odp riotu ze nie zauwazyli innego ip ktore by korzystalo z mojego konta.
Jak np. korzystasz z mobilnego internetu albo Twój provider co jakiś czas (okresowo albo przy każdym połączeniu) zmienia IP to jak mają coś takiego wykazać? Pomyśl.

Quote:
A jesli chodzi o polski support to kompletna porazka. Od 13 dni nie otrzymalem odpowiedzi.
Jak pisałeś takim językiem jak tutaj, wyzywałeś ich od partaczy itd. to wcale się nie dziwie, że nie odpisują.

Joker Hellscream

Junior Member

01-11-2012

Jakos nikomu hasla nie podawalem. Ten sam syf na komputerze grozi moze lolowi I kontowi battle.net. Jakos tylko lola skradli,.konto battlenet na ktorym mam starcrafta. D3 I wowa zostalo nienaruszone. Dodatkowo w wowie jak I diablo czy innej grze od blizzarda wystarczy ze loguje sie z inego ip I konto automatycznie jest blokowane I zada wpisania odpowiedzi na tajne pytanie. Dzieki temu nie ma mowy zeby ktos wbil sie na.konto bez naszej wiedzy. Po prostu prawda jest taka ze.RIOT nigdy nie bedzoe.traktowany powaznie jesli nie zmieni swojego podejscia. Ciagle jakies buffy, nerfy. Nie stac ich na balans postaci w pierwotnym stadium? Tylko co miesiac mam drzec czy placzki nie poskarzyly sie na postac ktora jest moim mainem I czy po patchu bedzie jeszcze grywalna? Wracam do blizzarda I starcrafta glownie z powodu nieprofesjonalnosci riota I slyszalem glosy iz coraz wiecej graczy jest niezadowolonych z poczynan tego dewelopera. Nagle zmiany mapy, buffy, merfy WTF ja sie pytam?

Dodatkowo ban juz powinien buc zdjety a nadal nie moge sie zalogowac

Rst00

Senior Member

01-11-2012

Quote:
Nie stac ich na balans postaci w pierwotnym stadium?
Nie da się w 100% przewidzieć jak dana postać będzie się zachowywać. Czasami zmiana nawet o kilka dmg./cd jest kolosalna i ma niemały wpływ na rozgrywkę postacią. Dopiero jak więcej ludzi kupi daną postać można stwierdzić czy jest ona za dobra czy za słaba. Wtedy Riot odpowiednio balansuje postać.

Quote:
Nagle zmiany mapy, buffy, merfy
No tak, przecież Blizzard nie wprowadza patchy nerfiących np. dmg Marinsów, Raven'ów itd.

Quote:
Dodatkowo ban juz powinien buc zdjety a nadal nie moge sie zalogowac
Zapraszam do korzystania z szukajki. Czas jest podany wg. Los Angeles.

PS Co do 'zabezpieczenia' kont. To nie jest prosta sprawa, trzeba wymyślić dobry i skuteczny sposób, zaprojektować go, wdrożyć i sprawować nad nim kontrolę. To jest jest tak, że przychodzi sobie Pan Jasiek do firmy, opracowuje własny pomysł i wdraża go. Są decyzje managerów, designerów itp. które mają wpływ na to kiedy i jak coś będzie zrealizowane. Zresztą, taka zmiana wymagałaby najprawdopodobniej zmiany również w bazie danych. Riot mając już kilkadziesiąt milionów graczy i taką potężną bazę danych nie może od tak sobie wprowadzić np. Altera żeby dodać nowe pole w tabeli.

Joker Hellscream

Junior Member

01-11-2012

Czyli o ktorej godzinie czasu polskiego moge sie spodziewac zdjecia blokady? Przypominam ze nie mam maila z info o banie bo zlodziej zmienil adres e mail I pewnie na tamtym sa wszelkie informacje. Podobno bady zdejmuja o 17 czasu Polskiego. Jest 17, ban nadal siedzi. Jeszcze jedno pytanie. Czy jesli ten ban byl na 14 dni to nastepny juz bedzie ban? (Ja osobiscie nigdy nie dostalem bana ani nawet ostrzezenia). Czy np. Rok bez bana wyzeruje mi moje ban tiery ze pozniej znow ban bedzie np. 1 pozniej 3, 7 I 14 dni czy nawet gdybym gral jeszcze I 5 lat bez bana to I tak wtedy nastepny bedzie perm?

Rst00

Senior Member

01-11-2012

Musi minąć pełne czas od bana. Jeżeli bana dostałeś o godzinie np. 20 to o 20 powinien być zdjęty. Czasami jednak trzeba doliczyć 8 godzin.

Quote:
Czy jesli ten ban byl na 14 dni to nastepny juz bedzie ban?
Jeżeli w krótkim okresie czasu znowu dostaniesz bana to możliwe, że dostaniesz albo na miesiąc, albo perma.

Quote:
Czy np. Rok bez bana wyzeruje mi moje ban tiery ze pozniej znow ban bedzie np. 1 pozniej 3, 7 I 14 dni czy nawet gdybym gral jeszcze I 5 lat bez bana to I tak wtedy nastepny bedzie perm?
Riot weźmie to pod uwagę przy wymierzaniu kary. To, że nie dostaniesz następnego bana przez rok na pewno będzie miało duży wpływ.

12