Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM

Rankedy

Comment below rating threshold, click here to show it.

l gugus l

Senior Member

10-22-2012

@Bodzian
1 - Było kiedyś, ale zmieniono to, nie mam zdania czy na lepsze, czy na gorsze.
2 - Ograniczenie bezsensu, Jeśli do gry rankingowej wchodzą osoby nie posiadające żadnych run, to w pierwszym dniu pojawiły by się osoby, które posiadają tylko najtańsze runu zupełnie nie pasujące do profesji.
3 - Jedynym logicznym uzasadnieniem jak dla mnie jest to, ze ktoś zapomniał, ewentualnie ktoś chciał zwiększyć sobie wyzwanie. W sumie ograniczenie dobre, jestem za.
4 - Ograniczenie w żaden sposób nie oddające twojego zamiaru, chcesz zmusić ludzi do grania różnymi rolami, zaproponuj ograniczenie posiadania danego typu postaci. Co rozbija się o mete, która z czasem się zmienia i drastycznie ogranicza możliwość kombinowania i eksperymentowania czyli de facto rozwój samej gry.
5 - Wszystkich na siłę szuflatkujesz, robisz z ludzi szaraczków. Każdy człowiek uczy się w innym tempie, każdy człowiek ma inne predyspozycje do gier i każdy człowiek ma inny refleks. Więc dlaczego akurat 20? Jednemu wystarczy 20 innemu 5 a jeszcze innemu i 50 nie wystarczy.
6 - Ponownie ten sam problem co wyżej. Mam kolegę, który ma rozegranych 1500 normali, 300 rankedów i nadal ma elo 1250, z kolei inny mój kolega ma rozegranych 200 normali, 70 rankedów i ma elo 1450. Który z nich jest lepszy?
7 - W sumie popieram, nie do końca, ale popieram.

A teraz chwila z logiką. Uważasz, że jesteś dobrym graczem i że przegrywasz przez innych ludzi w drużynie (90% słabych graczy tak uważa), jeśli naprawdę jesteś tak dobry jak myślisz, możesz dostać max 4 słabych graczy do drużyny, podczas gdy w drużynie przeciwnej może ich być 5, w końcu są na tym samym elo co ty. Czyli powinieneś wygrywać więcej meczy niż przegrywasz i twoje elo powinno sukcesywnie rosnąć. Elo hell nie istnieje, jest wymysłem ludzi, którzy usilnie szukają wytłumaczenia dla swoich niepowodzeń, a nie chcą obwinić siebie. Prawda jest taka, że to co odróżnia ogarniętego gracza z hight elo od tego z low elo to umiejętność współpracy i komunikacja z zespołem. Mi w ostatnim czasie udało się wyjść z 900 elo do 1470 grając w 95 % solo, a jakimś tam pro graczem nie jestem. Więc jeśli mi się udało, a ty uważasz że jesteś dobry, to i tobie się uda. Wszystko w temacie.

MaksymRog

Senior Member

10-22-2012

żadne wymagania nic nie dadzą z prostego powodu: RIOT nie ma wpływu na stan psychiczny graczy i ich dojrzałość i choćbyś miał 2x większe filtry na rankeda, to i tak uwierz mi, troli było by multum.

Ciema

Senior Member

10-22-2012

Cytat:
ZglenQa:
Tjaa... A ktoś kto mainuje pozycje supporta ma teraz grać na low elo, a ten co gra 90% meczy na adc ma grać na high elo?
11.3 kda ratio na jannie skad? z asystow

BadTractorDriver

Senior Member

10-22-2012

Cytat:
Ciema:
11.3 kda ratio na jannie skad? z asystow

Tia, i jeszcze pelno mrowkow w gaciach? To nie KDA tylko K/ADA. To co innego i nadal nieprzemyslane. Sa tanki ktorych zadaniem jest wejsc w grupe wrogow i zginac najczesciej. Jak wprowadzisz dzielenie po KDA, to nagle tanki i assasini beda sie bali ginac, nawet dla dobra zespolu. A ile razy poswiecilem sie supportem, zeby ADC mogl uciec, i zeby nie dawac przeciwnikowi bonusa za zabicie legendarnego gracza.

Piti0

Senior Member

10-22-2012

Nie wiem co myśleć o autorze tysięcznego tematu na ten sam temat, większości punktów na pewno nigdy nie wprowadzą, ale akurat 7 punkt ma sens i go popieram.

Poiytr

Emissary of the League

10-22-2012

Cytat:
Bodzian:
przeczytałeś w ogóle mój cały post? Bo mam wrażenie, że nie... jak masz pisać takie sarkastyczne docinki to się nie wypowiadaj bo nie wiesz o czym w ogóle mówimy.

Narzekasz że dobiera Ci noobów do teamu, a gdyby Riot stworzył system w którym każdy z graczy wygrywa 80-90% gier, znacznie rzadziej przegrywałbyś, a wynikać by to musiało z lepiej dobranych drużyn, czyli ostatecznie wyniknąłby z tego spadek liczby noobów.

Logiczne!

Hanys

Recruiter

10-22-2012

Powinno dobierac takze na podstawie ilosci rozegranych gier rankingowyc...smutne jak dobiera gracza 1-2 winy wtf.... na elo Hell ktore nie istnieje

I play Wukong

Senior Member

10-22-2012

Cytat:
Hanys:
elo Hell ktore nie istnieje

Wytlumacz mi jak gracz moze miec 950 elo i wzniesc sie na 1400 bez poprawiania swoich skillsow. Elo hell istnieje, przechodzilem przez to bagno i zaden cwaniak matematyk mi nie powie ze jak sie jest dobrym to sie wygrywa. Leave/afk/trollowanie/totalny unskilled jest tu na porzadku dziennym wiec wygranie gry zalezy zwykle od zdarzen losowych, nie od skilla, wystarczy troche pecha i juz masz po grze. Miales kiedys 30 fragow na rankedzie? Ja mialem i to nie championem pokroju garena, tylko jaxem, ktory jest uznawany za swietnego lategame. Gra psu w dupe bo typkom sie odechcialo. Takie rzeczy sa tu normalne wiec nie ma co sie dziwic.

Ludzie uwazaja ze elo hell nie istnieje, bo nie wiedza co to jest. Wydaje im sie ze kolejny placzek mysli ze jest lepszy niz reszta.

Elo hell to miejsce, gdzie gry sa roztrzygane nie poprzez umiejetnosci graczy, lecz poprzez zdarzenia losowe takie jak wyjscie z gry, trolle, totalne newby oraz nooby.

l gugus l

Senior Member

10-22-2012

@I play Wukong
A teraz wyjaśnij nam wszystkim, jak to możliwe, że zawsze to w twoim teamie są trolle, newby, nooby, oraz inne stworzenia z bajki i baśni, a nie w przeciwnej, skoro ty jesteś taki pro, w końcu nie licząc ciebie są w twojej drużynie są tylko 4 wolne miejsca dla tych stworów baśniowych, a w przeciwnej 5. Chcesz mi powiedzieć że masz widocznie strasznego pecha? za wszystkie swoje inne porażki też obwiniasz pecha? W takim razie życzę powodzenia w życiu ;]

Darnith

Recruiter

10-23-2012

gugus, zauważyłem, że udało ci się ci się wyjść z "Elo Hell" i teraz kozaczysz w każdym podobnym temu temacie, że my nie umiemy grać i jesteśmy beznadziejni, ale ty umiesz grać i jesteś tego świetnym przykładem. Powiedz mi, jakim cudem wybiłem się z 920 do 1400 a później znowu spadłem do 1100? Nie umiem grać? Ludzie mnie wycarrowali do tamtego elo? W każdym temacie mówisz ciągle to samo, że w naszej drużynie jest szansa na wylosowanie 4 noobów i 5 w przeciwnej. Nie wiem, czy słowa, którymi wszędzie nas obrzucasz, faktycznie do ciebie docierają. JEST SZANSA. Nie znaczy, że tak jest i będzie. Ja w dziesięciu rankingowych grach pod rząd grałem z osobami, które tylko ginęły (+10 zgonów w 15 min), a przeciwnicy się tylko feedowali. I co później mogę zrobić, jak ja grając np. Soraką dobrze sobie radziłem na dole, a po chwili statystyki gry to 2-20 (2 zabójstw na mojej linii), Cassiopeia w przeciwnej drużynie ma 11/0, Garen 8/0 i jest strasznie tankowaty, przy okazji dużo odejmując. Co, też byś to wycarrował z palcem w dupie? I wyobraź sobie, że jak napisałem powyżej, miałem coś takiego w każdej grze. Zrobiłem sobie przerwę na pół miesiąca od rankingowych i w sobotę spróbowałem znowu zagrać ranking. Jaki wynik? Jayce na mojej linii 0/3/0, zaczął się mid game i potem biegał ze statystykami 11/4/7... I co z tego, że wziąłem teleport, żeby szybko pomóc innym liniom? Ja pinguję mapę, używam tego czaru, a ci uciekają. I znowu, kończę grę 5/2, sojusznicy mają 2/10, 1/7 i 1/8. I wcale nie przeszkadza im to atakować 1vs2!
Jeśli mi nie jesteś w stanie odpowiedzieć na mojego posta, weź się z łaski swojej przymknij, ciesz się, że udało ci się z tego wyjść i nie udzielaj się w podobnych tematach. I play Wukong dobrze mówi.