Rankedy

Comment below rating threshold, click here to show it.

Bodzian

Senior Member

21-10-2012

Obserwując jak funkcjonują rankedy i jaka jest sytuacja na low elo stwierdziłem że dobrze by było wprowadzić rygorystyczne zmiany. Być może ktoś powie że mam nie wiele do powiedzenia w temacie bo zagrałem tylko 4 rankedy z czego 1 wygrałem :D
Jak one wyglądały? W 3 przegranych miałem taką okazję i wziołem mojego maina Drevena. W KAŻDYM z tych meczy miałem nim dodatnie statystyki, ale w 1 meczu jak się okazało mój team w 10 mincie miał staty 2/15, w drugim blitz który miał mi supportować poszedł na topa co mnie zszokowało a xin poszedł ze mną na bota, nie kupił żadnego warda i wpieprzał cała farme podczas gdy grałem AD carry... a w 3 meczu... :D ten mecz był praktycznie wygrany ale dwóm gościom z premade coś zaczęło nie pasować więc stwierdzili że WYJDĄ i tak 3v5 przegraliśmy.
Do czego zmierzam? Od kiedy zacząłem grać bardzo poważnie chciałem traktować rankedy :/ zdobyłem nie tylko 16 postaci a nawet więcej, ogarnąłem wszystkie pozycje (top, bot, jung) i role (supp, ad carry, tank, ap carry) rożnymi postaciami, zapełniłem dwie strony runami, tylko po to żeby być dobrze przygotowanym. Po przegraniu tego 3 meczu moje rozczarowanie było bardzo duże, mój zapał do rankedów został totalnie zgaszony. Już na normalach widzę lepszy meta game niż na rakedzie... wchodzą tam większe gnoje i trole niż na normale.
Rygorystyczne zmieniłbym wymaganie do zagrania rankeda !

1. Wymagany lvl 30
2. W pełni zapełniona przynajmniej jedna strona z runami 3 kręgu
3. Zapełnione strony ze specjalizacjami Z WARUNKOWYM wykorzystaniem 30 pkt ( może się to wydaje absurdem ale spotkałem ludzi którzy mieli 30 lvl a wykorzystanie mieli od 21-28 pkt )
4. Gracz musi posiadać do najmniej 30 postaci! ( w ten sposób miałby ogarnięte przynajmniej 2-3 role i linie, a nie że typek mi wchodzi na rankeda i pisze że on gra tylko APkami...)
5. Sześcioma z tych 30 postaci gracz musi wygrać co najmniej 20 normali lub deaftów. (dlaczego? Sami wiecie że jak macie nie ogarniętą jakąś postać to siłą rzeczy nie dajecie z siebie tyle ile się da. Pełne ogarniecie postaci pozwala dobrze nią grać i wiedzieć kiedy na co można sobie pozwolić)
6. Gracz musi mieć wygrane co najmniej 300 normali lub draftów !
7. OSOBA KTÓRA CHCE GRAĆ rakneda nie mogła być banowana ani upominana przez trybunał ani riot przez OSTATNIE 2 MIESIĄCE! ! ! (w sumie zagrałem ponad 1200 meczy i dostałem tylko jedno upomnienie na samym początku gdy zacząłem grać, to jedno wystarczyło żeby przywołać mnie do porządku więc uważam że ten pkt wcale nie jest wygórowany :P)

Ja wiem że ktoś powie że ty wymagania są śmieszne lub wygórowane ale uważam że wtedy wchodząc na renkeda... może czekalibyśmy 5 minut dlużej na dobór przeciwników ale na pewno gra byłaby na większym poziomie i przyjemniejsza. Ja po tych 4 przestałem grać rankedy bo to nie ma sensu... jak mi coś nie odpowiada to nie mogę nawet wyjść z kolejki bo dosteje 30 minutowego bana nawet na normala, przecież to nie logiczne.
Sytuacja wygląda obecnie tak że moge wbić 30 lvl kupić 16 herosów za marne 450 IP i wejść na rankeda NIE MAJĄC ZIELONEGO POJĘCIA O STRATEGI GRY W LOLA, to smutne.
Czy uważacie że takie zmiany by pomogły, co można z tym zrobić i jakie jest wasze zdanie? Zapraszam do dyskusji :)

Zwyrodniálec

Member

21-10-2012

Żeś dał wymagania jak do filmu ...

Silaas

Junior Member

21-10-2012

Kurde, a ja się zgadzam z Bodzianem, powiem więcej, jego wymagania nie są w połowie takie jak ja mam wobec siebie w mojej głowie. Postanowiłem grać rankedy dopiero kiedy będę miał 40+ postaci, ponad 500 winów i nauczę się w końcu nie lamić bota (ohh jak ja nienawidzę bota x)). I to jest dla mnie samego minimum... :> Zagrane jak dotąd kilka rankedów, jakaś proporcja 6 w, 4l chyba (cos w ten desen) + rozgrywania normali/draftow wg. konwencji ranked, oraz mnóstwo godzin śledzenia streamerów (low-high elo) pokazało mi, że na tym moim elo 12XX i niżej, na rankedach grają tacy hmm nie chce nikogo obrazić, niedoświadczeni gracze x)... Że ostatni mój ranked to była większa zabawa i lajt, niż na większości normal games które gram, gdyż będąc 1 vs 2 na topie (ta przeciwnicy zrezygnowali z jungli xD) to ci dwaj spieprzali przedemna samym bez pomocy junglera, ktory siedziec musial na midzie, gdyz koledze z mida zachcialo sie wyjsc nagle i zostala nas 4. Troche bylo ciezej na TF w mid/late ale ostatecznie wycarowalem biednym olafiną. Wystarczyło wpierw nachapać fragów na tych dwóch z topa, a potem latać po liniach i zostawiać fragi kolegom. Aż się zastanawiam nad metą dojścia do poważniejszych elo w najbliższym czasie po wprowadzeniu se3, bo patrząc przez pryzmat tego wszystkiego wystarczy grać ty + jakiś kumpel duo rankedy, wziąć postacie które przy zgarnięciu paru kili ownią i do high elo easy way :> Przykładowo, gdzieś czytałem jak ktoś mówił że doszedł do 1500 elo grając i carrując gry samym talonem, albo wziąć tego biednego olafine ktorego ciezko ubic jak ma mało hp + kolega z mida powiedzmy karthusem czy innym fizem i we 2 można easy wygrać grę.

Poiytr

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Emissary of the League

21-10-2012

Według mnie rankedy powinny być stworzone w taki sposób, aby każdy team miał 80-90% szansy na wygraną. No bo co to za rozgrywka, skoro przegrywa się połowę meczów?

Astat18

Junior Member

21-10-2012

Powinny być od 600 winów ;p

Bodzian

Senior Member

21-10-2012

Quote:
Według mnie rankedy powinny być stworzone w taki sposób, aby każdy team miał 80-90% szansy na wygraną. No bo co to za rozgrywka, skoro przegrywa się połowę meczów?
przeczytałeś w ogóle mój cały post? Bo mam wrażenie, że nie... jak masz pisać takie sarkastyczne docinki to się nie wypowiadaj bo nie wiesz o czym w ogóle mówimy.

BadTractorDriver

Senior Member

21-10-2012

Juz dokonano wszystkich potrzebnych zmian w tym kierunku - usunieto postacie F2P z rankedow.

Zagraj 100 rankedow, a zobaczysz ze polowe wygrasz. A i tak z jezorem tutaj przylecisz, ze powinienes byl wygrac je wszystkie, gdyby nie lajmery jakies... nie jestes nawet tysiecznym ktory na to narzeka.

ZglenQa

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

22-10-2012

Ludzie się naoglądali http://competitive.eune.leagueoflege...ezonu-drugiego

I teraz marudzą że nie mają szans na załapanie się do tego...

A teraz na poważnie. Jedyną rzeczą jaką oczekuje po rankedzie i osobach w moim teamie to ogarnięty support, z którym idę na bot lane wygrać linię, a potem cały mecz. To z kim gram, jakie ma masterki, runy i championów mnie kompletnie nie obchodzi bo to jego sprawa i jego gust że gra na takich, a nie innych ustawieniach.

Co z tego że ma ktoś 40 championów jeśli 30 gra raz na miesiąc? Ja mam ~50, ale gram 3-4. Resztę mam bo mam albo już nimi nie gram, a pickuję ich gdy są mi potrzebni. To oznacza że mam teraz wygrać ~100 meczy (zakładam że każdy mecz wygram oraz każdym bohaterem minimum 20 winów) żeby grać rankedy? Przemyśl to co napisałeś bo sam byś nie spełnił WŁASNYCH warunków...

Ciema

Senior Member

22-10-2012

Nie powinno dobierac przeciwnikow przez ELO tylko KDA ratio lub powinno tez brac to pod uwage i tyle niektore osoby szybciej lapia o co chodzi a inni nie przykladowo moj kumpel ma 600 winow a dalej gra na poziomie newbie

ZglenQa

Senior Member

22-10-2012

Quote:
Originally Posted by Ciema View Post
Nie powinno dobierac przeciwnikow przez ELO tylko KDA ratio lub powinno tez brac to pod uwage i tyle niektore osoby szybciej lapia o co chodzi a inni nie przykladowo moj kumpel ma 600 winow a dalej gra na poziomie newbie
Tjaa... A ktoś kto mainuje pozycje supporta ma teraz grać na low elo, a ten co gra 90% meczy na adc ma grać na high elo?