Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM

Zmiany bohatera: Katarina, Złowieszcze Ostrze

Comment below rating threshold, click here to show it.

NeeksNaman

Champion Herald

08-09-2012

W tym patchu znaczących zmian doczekała się jedna z naszych klasycznych bohaterek: Katarina, Złowieszcze Ostrze. Chociaż umiejętności Katariny, niewymagające many i opierające się na czasie odnowienia, nadają unikalności jej stylowi gry, to z historycznego punktu widzenia, ma ona pewne problemy w początkowych stadiach gry jak również w walkach drużynowych. W tym uaktualnieniu dokonaliśmy kilku zmian w jej arsenale, które powinny rozwiązać wcześniej wspomniane trudności, jednocześnie zachowując podstawowe elementy, dzięki którym granie tą Noxiańską femme fatale daje tyle frajdy i satysfakcji. Zaktualizowaliśmy ją również od strony wizualnej, dając jej nowy model, animacje i efekty specjalne na wszystkich umiejętnościach.

Nowe umiejętności Katariny

• Chciwość (Pasywna): Po zabiciu bohatera lub asyście, czas odnowienia Lotosu Śmierci jest obniżony, a podstawowe umiejętności zostają odświeżone.
  • Skaczące Ostrze: Katarina rzuca sztyletem, który odbija się od kilku przeciwników, zadając obrażenia magiczne i naznaczając ich. Uderzenie naznaczonego celu przy użyciu umiejętności lub podstawowego ataku, zużyje naznaczenie jednocześnie zadając dodatkowe obrażenia magiczne.
  • Nikczemna Stal: Sztylety Katariny wirują wokół niej, zadając obrażenia magiczne wszystkim przeciwnikom w obszarze. Jeżeli trafi wrogiego bohatera, Prędkość Ruchu Katariny zostaje zwiększona na krótki okres czasu.
  • Shunpo: Katarina natychmiast przemiesza się ku celowi i otrzymuje mniejsze obrażenia przez krótki okres czasu. Jeżeli celem jest przeciwnik, Katarina zadaje mu obrażenia.
  • Lotos Śmierci (Superumiejętnoś&#263: Katarina staje się wirem ostrzy, rzucając sztyletami z niezrównaną szybkością w maksymalnie trzech bohaterów znajdujących się w pobliżu. Sztylety zadają obrażenia magiczne i zmniejszają skuteczność efektów leczących na trafionych celach.

Pierwszy problem, z którym spotykali się grający Katariną, to to, że jest dość słaba w początkowych etapach gry, co było głównie związane z obrażeniami zadawanymi na jej głównej umiejętności, Skaczącym Ostrzu. O ile efektywność tej umiejętności wzrasta drastycznie wraz z poziomami, to początkowo ostrze odbija się tylko kilka razy i zadaje dość niskie obrażenia. Zmusza to grających Katariną to bardzo zachowawczego stylu gry w początkowych stadiach gry, wymuszając bardzo pasywną grę do momentu, kiedy Skaczące Ostrze staje się bardziej efektywne.

By temu zaradzić, zdecydowaliśmy się znormalizować obrażenia zadawane przez Skaczące Ostrze. Dodatkowo, ostrze teraz będzie odbijać się taką samą ilość razy na każdym poziomie umiejętności, a każdy rykoszet będzie przeskakiwał na najbliższy cel, raczej niż przypadkowy. Zmiana ta powinna pozwolić zarówno na ciekawe kontrowanie ze strony przeciwników, jak również na nowe style gry ze strony zaawansowych graczy Katariną, którzy będą w stanie przewidzieć gdzie odbiję się ostrze.

Oprócz trudności w początkowych etapach gry, zależność Katariny od bardzo wysokich potencjalnych obrażeń Lotosu Śmierci, zawsze czyniła ją bohaterem trudnym do zbalansowania. Wykorzystana w pełni superumiejętność może całkowicie zniszczyć drużynę przeciwnika w kilka sekund, ale z drugiej strony dobrze wymierzona umiejętność przerywająca szybko zamienia Katarinę z wiru śmierci w łatwe zabójstwo. Z tego powodu, zdecydowaliśmy się przenieść zmniejszenie skuteczności efektów leczących z Instynktu Zabójcy na Lotos Śmierci i trochę obniżyć jego czas użycia. Chociaż powoduje to niewielkie obniżenie zadawanych obrażeń, to zastąpienie czystych obrażeń odrobiną dodatkowej użyteczności pozwoliło nam na ogólne uczynienie z Katariny jeszcze groźniejszej bohaterki.

Aby to osiągnąć, wymieniliśmy Instynkt Zabójcy na tani, częsty atak obszarowy, dający Katarinie krótkie przyspieszenie, gdy trafi wrogiego bohatera. Ta nowa umiejętność, nazwana Nikczemną Stalą, daje Katarinie przewagę prędkości i umożliwia zadawanie obrażeń wielu celom nawet, gdy jej Lotos Śmierci zostanie przerwany. Na dodatek Skaczące Ostrze dodatkowo oznacza teraz przeciwnika; zaatakowanie lub użycie umiejętności zużywa znak, zadając wrogowi dodatkowe obrażenia. Dzięki tym zmianom, Katarina będzie w stanie grać agresywnie od samego początku i elastyczność w walkach drużynowych by utrzymać wysoki poziom zadawanych obrażeń.

To nowe wydanie Katariny, Złowieszczego Ostrza, pokaże swoje ostrza już w nadchodzącym patchu. Mamy nadzieję, że jesteście gotowi.

Snorlax

Member

08-09-2012

I po co zmieniać tą postać ? Ogarnijcie się i zostawcie wszystko tak jak było :l

W4ntD13

Recruiter

08-09-2012

Z tego co widzę zmienione tylko W na lepsze
Ładny buff

SweetCrime

Junior Member

08-09-2012

Wooo Super coś nowego xD. Oby te zmiany były na lepsze

LDLC Shoxie

Recruiter

08-09-2012

Cytat:
W4ntD13:
Z tego co widzę zmienione tylko W na lepsze
Ładny buff

Q też zmienione- widze że ty też tylko skille czytać zamiast cały tekst:
'' Na dodatek Skaczące Ostrze dodatkowo oznacza teraz przeciwnika; zaatakowanie lub użycie umiejętności zużywa znak, zadając wrogowi dodatkowe obrażenia.''' i jeszcze ulti coś się zmieniło chyba nie jestem pewny.

W4ntD13

Recruiter

08-09-2012

No chodziło mi o to ,że teraz w jest dodane do każdego skilla same w sobie a zamiast niego jest coś nowego
To co dodali do Q i E było kiedyś na W

Lilien

Senior Member

08-09-2012

Nie podoba mi się ta zmiana, Katarina była postacią dla graczy ogarniających(nie brało się jej mając full random team), teraz ją trochę zmienili co moim zdaniem nie było potrzebne. Bo mimo wszystko nie była najgorszą postacią w Lol-u.

Szakinsyn

Member

08-09-2012

Nie mam nic przeciw takim zmianom . Grywam tą postacią na rankedach, ciekawe jak będą przeliczniki wyglądać, bo lubiłem ją robić pod hybrydę.
Mam nadzieję, że niebieska Katarina też będzie poprawiona. Mam też tą sand ale jest bebe ;p.

Robaloid

Junior Member

08-09-2012

dobrze jest niech zostanie

maniaczeq

Senior Member

08-09-2012

Ale fajna Katarina teraz jest O.O. W rotacji chętnie ją pykałem, później ją kupiłem. Riot dobrze to zrobił, w early czułem, że jestem po prostu do niczego( aż do ulti). Przy okazji jak widzę ten jej nowy model z bliska to mnie ciarki przechodzą (i tak powinni wyglądać bohaterowie, którzy mają być straszni). Na LoL wiki wczoraj widziałem, że rework Katariny wizualny i rozgrywki się szykuje, a tu proszę .(A tak wogóle to zmiana graficzna Katariny nie miała być po tej Soraki ? Bo już się pogubiłem.) Riot ostatnio coś się ruszył z pracą : nowa grafika Summoners Rift, zmiana graficzna Ashe, rework Eve, Twitcha, Xin Zhao, stworzył bohaterów takich jak : Jayce (dystans bliski i daleki), Draven (ciekawa mechanika), Zyra (ciekawa mechanika), Diana ( w końcu ap jungler ), i w końcu wydał Cybernetycznego Ezreala, i jeszcze zrobił taniec Mecha Cho`Gatha Prime taki, że chce go kupić tylko dla niego (ale nie mogę ;/).