warwick

Comment below rating threshold, click here to show it.

0dbytpsa123

Recruiter

29-07-2012

Witam!
Jestem nowym graczem LoL'a. Mam 12 lvl. Wczoraj zakupiłem Warwicka. Najpierw spróbowałem swoich sił w jungli, ale hasanie między drzewami i zabijanie golemów oraz wilków nie przypadło mi do gustu. Później zagrałem na topie- 1 vs 2 (ahh te afk nooby) i poszło mi słabiutko. Później z bratem, który gra Masterem zagrałem na bocie. I tutaj już szło fajnie. Zagraliśmy 2 razy i 2 razy wygraliśmy. Kilka pytań:
1. Czy Warwick nadaje się na bota, czy tylko na jungle/solo topa?
2. Czy duet Warwick + Master jest dobry? Z perspektywy newbie ujdzie :p
3. Jakie itemy kupować, jakie specjalizacje, czary, runy aby zrobić z Warwicka dobrego off tanka?
4. Kto jest najlepszym partnerem dla Warwicka, a kto jest przeciwko niemu najsilniejszy? ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi. Chciałbym, aby wypowiadali się ludzie, którzy mają doświadczenie w grze Warwickiem. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę.

PS- Runy zacznę kupować na 20 lvlu. Kupię jeszcze Fiorę (warto?) i zaczynam odkładać na nie PZ.

/edit: Jeśli temat jest w nieodpowiednim dziale, proszę o przeniesienie.

BestSmiteEUNE

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Member

30-07-2012

Quote:
Originally Posted by 0dbytpsa123 View Post
Witam!
Jestem nowym graczem LoL'a. Mam 12 lvl.
Twoje pytania trochę zawyżają poziom na którym się znajdujesz. Ludzie z 12 lvlem zwykle grają 2:1:2 bez junglera więc ta pozycja odpada, zwykle też nie wiedzą od czego jest armor i maxują hp, ww ich zjada mardredami.
Ja na twoim lvlu to 3v3 cisnąłem, świetna arena treningowa, a ww jak ogarniesz to tam miazgę robi :3
(na 5v5 się przerzuciłem jak runy miałem i jak drafty mogłem grać :))

Gwynbl3id

Junior Member

30-07-2012

1.ww przedewszystkim to jungler ale jak go ogarniasz to możesz nim grać praktycznie na każdej lini
2.pewnie szczególnie od 6 lvl jak ww ma ult to w połączeniu z kombajnem jakim jest yi jest ogień;p
3.itemy składasz w zależności od enemy teamu ale ja na ww zawsze robie madredy i spiritta potem różnie, co do speli to na line ww flash+ignit/ghost+ignit/ exhaust+ignit do jungli ghost/flash+smite, runy redy mam na armor pen zółte na armor niebieskie na m.def a fioletowe na armor pen
4.ww na lini uzupełnia się praktycznie z każdym championem,co do kontry na ww to każda postać ze stunem/podbiciem (przerywa ult) drażni, trzeba też uważać na ignita
jeśli chodzi o Fiorę - tak warto kupić to taka kobieca wersja mastera yi ;d gra się nią bardzo przyjemnie

0dbytpsa123

Recruiter

30-07-2012

Quote:
Originally Posted by MasterOfMagic View Post
Twoje pytania trochę zawyżają poziom na którym się znajdujesz. Ludzie z 12 lvlem zwykle grają 2:1:2 bez junglera więc ta pozycja odpada, zwykle też nie wiedzą od czego jest armor i maxują hp, ww ich zjada mardredami.
Ja na twoim lvlu to 3v3 cisnąłem, świetna arena treningowa, a ww jak ogarniesz to tam miazgę robi :3
(na 5v5 się przerzuciłem jak runy miałem i jak drafty mogłem grać :))
Chyba czytasz mi w myślach, bo zamierzałem spróbować się 3v3 :P Też zamiast armoru wolę maxować hp. Wydaje mi się bardziej uniwersalne ;) Ale ostatnio staram się dobierać itemy z armorem i mr.

Dzięki Wam obu za odpowiedzi. Aha, jeszcze jedno. AP czy AD?

ZglenQa

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

30-07-2012

Quote:
Originally Posted by 0dbytpsa123 View Post
Chyba czytasz mi w myślach, bo zamierzałem spróbować się 3v3 :P Też zamiast armoru wolę maxować hp. Wydaje mi się bardziej uniwersalne ;) Ale ostatnio staram się dobierać itemy z armorem i mr.

Dzięki Wam obu za odpowiedzi. Aha, jeszcze jedno. AP czy AD?
WW ma 2 skille z przelicznikiem ap ale to nie zmienia faktu że ulti nakłada on hit effect czyli kryty, obrażenia z madredów, blask. Dlatego warto go robić pod offtanka z atack speed i madredami.

Przykładowo buty mercury > krwawe szpony madreda > lodowy młot > lodowe serce > koniec rozumu > anioł stróż. Włączając bodajże E, które daje nam boost do atack speed wyciągniesz blisko 2.5 ataku na sekundę. Dmg będziesz mieć sensowny dzięki madredom, taki as pozwoli ci zabijać niesamowicie szybko i jesteś tanky.

0dbytpsa123

Recruiter

02-08-2012

Idę buildem: buty bersekera, szpony madreda, koniec rozumu, lodowy młot, omen randuina... do szóstego itemu nie doszedłem :P Ale z takim zestawem idzie naprawdę świetnie. Przeważnie kończę z najlepszymi statami ze wszystkich, albo przynajmniej najlepszymi w teamie. Zastanawiam się jeszcze nad wciśnięciem między koniec rozumu a lodowy młot zarazy. W połączeniu z końcem rozumu moje ataki zadawałyby dodatkowe 62 obrażenia magiczne. To daje 310 przy ulti. Co o tym myślicie? ;) Zaraza wyjątkowo droga nie jest, bo tylko 1825 golda. Speeda ataku miałbym tyle, że nie musiałbym używać W. Wypowiadajcie się :P

PyruS2000

Junior Member

25-08-2012

Zadużo ci może nie pomoge ale mogę ci podać naprawdę sprawdzony i świetny build na warwicka.A oto i on:1. Obuwie Merkurego 2. Krwawe Szpony Madreda 3.Koniec Rozumu 4. Lodowe Serce ( całun możesz złożyć jeszcze przed Końcem rozumu) 5. Słoneczna Peleryna 6. Coś stosownego do rozgrywki ( Krwiopijca, Kolczuga) Mam nadzieje że pomogłem polecam ten build wymiata :D

PogromcaGedona

Member

25-11-2012

1.Ww na bocie to akurat najgorsze z możliwych rozwiązań, lecz jeśli grasz normale na nordicku, czemu nie, natomiast na wyższym poziomie odpada.Dlaczego? Słyszałeś zapewne o kombinacji na bocie ad+supp która jest stosowana w każdym rankedzie bądź draft modzie. Ww nie może być ad, ponieważ nie jest ranged. Supportem też nie, gdyż nie ma możliwości harassu na odległość, nie leczy sojusznika, nie ma cc, dopiero na 6 lvlu.
Ww na topie radzi sobie bardzo dobrze, bo ma duży sustain, tak samo w jungli aczkolwiek ma słabe ganki, dopiero od 6 lvla dobre dzięki ulti, lecz nadrabia to tym, że bardzo szybko robi junglę.
Ww mid, tylko dla ogarniętych graczy ponieważ: nie jest ranged, i większość ap na midzie ma ignite, który bardzo mocno kontruje ww.
2.Ten duet jest mocny od 6 lvla, wcześniej przeciętny. Możesz tak próbować grając na normalach, lecz na rankedach nie ma szans na taki duet, chyba że ew. duo top.
3.Co do masterek i run, nie chce mi się rozpisywać poszukaj jakiś na jaxa, podobne. Bulid:
Tu akurat zależy od pozycji, na midzie rób go pod Ap ad troszkę tank, ale to w late game. Na topie tank z lekką nutką ad i jeszcze mniejszą ap. W jungli też, ale pamiętaj koniecznie o wriggle. Na każdym lane musisz mieć life steal
4.Ktoś kto ma dobre cc, aby ww mógł go zburstować, najlepiej snare. Mao Kai Zyra ale mogą też być ali voli blitz singed, byle by to miało jakieś hard cc.
Opłaca się kupić fiorę.

SAMSON

Senior Member

05-10-2013

Warwick
To postać na jungle jak i na linie wieć na bocie też ok sobie radzi dobry pomocnik i ganker
jest wytrzymały i długo wytrzymuje na lini solo :D
ponadto łatwo się nim gra to prosta i tania postać dobra dla początkujących jak i zaawansowanych graczy
dla wielu OP bez wątpienia.