Cel mai bun campion

12345612 ... 18
Comment below rating threshold, click here to show it.

Troll

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

02-07-2012

Fiecare campion are counter.

ReSSurEcteD94

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

02-07-2012

Quote:
Originally Posted by RunicGift View Post
Am spus ca balanta a skillurilor , de exemplu intr-un teamfight
Nu conteaza "balanta skillurilor" atata timp cat pozitionarea sau focusul sunt proaste.

Zen

Senior Member

02-07-2012

Mie imi place super mult Malphite, care ii nenoroceste pe multi top si este util si in luptele de echipa.

Malphite > Darius

P3nsionaru

Junior Member

02-07-2012

doar niste pareri.Nu stiu ce erou sa-mi iau si vroiam sa stiu care sunt cei mai buni

BlackLight1901

Senior Member

03-07-2012

Morde es # 1 !

ShacoLoveUh

Senior Member

03-07-2012

Deci multi ati scris ca Darius e cel mai puternic si alte chestii, dar Teemo ii face counter lui Darius top atunci ce facem? Teemo is the best????

AnochiKofer

Senior Member

03-07-2012

Cel mai bun campion ? Hmm...fiecare are counter/parti bune-parti rele.

Daca ar fi sa ii impartim dupa lanes/utilitate in team fight/mid-late game, umila mea parere este:

- solo top: Malphite (doar sa fii dobitoc sa iti pierzi lane-ul cu el sau sa ai un jungler de cacao; extrem de util in team fights), Vladimir
- bot ad: Ezreal (extrem de mobil, promoveaza un stil de joc alert/agresiv), Tristana
- bot support: Janna, Sona, Lulu
- mid ap: TF, Morgana, Ahri, Cassiopeia
- jungler: Nocturne, Nautilus, Maokai

ShacoLoveUh

Senior Member

03-07-2012

Quote:
Originally Posted by AnochiKofer View Post
Cel mai bun campion ? Hmm...fiecare are counter/parti bune-parti rele.

Daca ar fi sa ii impartim dupa lanes/utilitate in team fight/mid-late game, umila mea parere este:

- solo top: Malphite (doar sa fii dobitoc sa iti pierzi lane-ul cu el sau sa ai un jungler de cacao; extrem de util in team fights), Vladimir
- bot ad: Ezreal (extrem de mobil, promoveaza un stil de joc alert/agresiv), Tristana
- bot support: Janna, Sona, Lulu
- mid ap: TF, Morgana, Ahri, Cassiopeia
- jungler: Nocturne, Nautilus, Maokai
1. Malphite poate fi facut foarte usor de catre Rumble e unul dintre cei mai buni counteri pt el.
2.Aici sunt de acord cu tine,insa nu ar trebui sa uitam de Caitlyn.
3.Vorbeai de ad ca ar trebui sa fie Ezreal unul dintre cei mai buni,dar ca support pt el iti recomand Blitzcrank aici vorbesc din proprie experienta.
4.Aici ai mentionat campioni buni pt team fight si pt 1vs1, dar ai uitat de Fizz.... care daca este feedat face echipa adversa singur.....
5.Campioni ok dar in afara de Maokai ceilalti 2 Nautilius si Nocturne au nev de lv 6... uite Shaco chiar daca e nefolositor in late game poate aduce victoria pana in minutul 20.Si mi se pare ciudat ca ai uitat de Udyr care face jungla fara smite.

Cam atata am avut de obiectat

AnochiKofer

Senior Member

03-07-2012

@ShacoLoveUh dupa cum si zis "umila mea parere".

Iti dai seama ca asta e o discutie interminabila. Numai daca incep si afirm ca pe Udyr il papa vikingul, iar Cait e inutila vs Tristana...

De acord cu Shaco, insa pentru asa ceva iti trebuiesc parteneri capabili. Si sa fim cinstiti, Shaco nu e chiar atat de usor de jucat precum pare. Nu se compara cu o vaca sau un Nautilus care trece prin fata ta, asa la misto, iti da una in moaca si pleaca mai departe cu -5 hp.

ReSSurEcteD94

Senior Member

03-07-2012

Quote:
Originally Posted by AnochiKofer View Post
@ShacoLoveUh dupa cum si zis "umila mea parere".

Iti dai seama ca asta e o discutie interminabila. Numai daca incep si afirm ca pe Udyr il papa vikingul, iar Cait e inutila vs Tristana...

De acord cu Shaco, insa pentru asa ceva iti trebuiesc parteneri capabili. Si sa fim cinstiti, Shaco nu e chiar atat de usor de jucat precum pare. Nu se compara cu o vaca sau un Nautilus care trece prin fata ta, asa la misto, iti da una in moaca si pleaca mai departe cu -5 hp.
Pai asta e ideea..nu exista cel mai bun campion pt nici un lane.

12345612 ... 18