O problema cu jucatori romani

123
Comment below rating threshold, click here to show it.

Skumbag Florintz

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Junior Member

26-05-2012

Poate multa lume o sa ma critice sau injure ceva in genul, dar exista o problema des intalnita cu anumiti jucatori romani, problema este ca de exemplu joci cu 5v5 cu prietenii si dai peste o echipa de romani, ce se intampla cel mai des in timpul meciului incep sa injure fara motiv si mai stiu eu ce. Spun aceasta problema cu ocazia lansari LoL Romania si sper sa se poate faca ceva cu acesti tipi de jucatori ( ban, suspend ), joc ranked si am fost banat pentru mai putin decat ce fac ei, nu sunt mandru de banurile mele stiu ca am gresit dar cred ca ar fi corect ca si altii sa sufere consecinte

Waioly

Senior Member

26-05-2012

pai in primul rand nu-i baga in seamna ( MUTED)
problema rezolvata,a si inca ceva... fa report ! papa.. nu deschide topicuri aiurea doar pentru ca esti nervos !

KraFF

Junior Member

26-05-2012

1. Dezacticeaza /all chat.
2. Foloseste functia report.

GlossyHero

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Member

27-05-2012

Quote:
Originally Posted by Florintz17 View Post
Poate multa lume o sa ma critice sau injure ceva in genul, dar exista o problema des intalnita cu anumiti jucatori romani, problema este ca de exemplu joci cu 5v5 cu prietenii si dai peste o echipa de romani, ce se intampla cel mai des in timpul meciului incep sa injure fara motiv si mai stiu eu ce. Spun aceasta problema cu ocazia lansari LoL Romania si sper sa se poate faca ceva cu acesti tipi de jucatori ( ban, suspend ), joc ranked si am fost banat pentru mai putin decat ce fac ei, nu sunt mandru de banurile mele stiu ca am gresit dar cred ca ar fi corect ca si altii sa sufere consecinte
In primul rand, acei jucatori au o problema de educatie.
Tine minte ca acei oameni n-o sa ajunga departe in viata si ca-s doar niste copii care merita batuti doar ca sa-si aduca aminte de faptul ca sunt niste ..Meh, not worth saying it.
Linisteste-i zicandu-le ceva de genul asta si despre cat de important este sa fii respectuos si sa ai un limbaj adecvat in societate..si apoi mute them all.
^^
Good luck !

maddriver

Senior Member

27-05-2012

Este simplu sa ii ignori. Nu le da importanta si o sa ai numai de castigat. Ei isi pierd timpul din joc injurand iar tu jucand.

Mkj201

Member

28-05-2012

Quote:
Originally Posted by Florintz17 View Post
Probabil ca deja sufera. Iar daca injuraturile sunt in romana... acuma na, nu stim cati romani folosesc Tribunalu.

Cert e ca asta e o problema veche in gamingu din RO. Mai exact motivu principal ptr care eu m-am lasat de DotA. Lumea in loc sa joace, se lua la cearta.

Salut implementarea de disable a All Chat si astea fiind zise, imi vad de jocu meu in continuare.

Neevar

Junior Member

31-05-2012

Din pacate n-ai ce sa le faci. /mute all cum au propus colegii de mai sus. Dar, cu cat o tara e mai subdezvoltata, cu atat mai mult cetatenii se comporta mai rau pe internet. Implicit majoritatea romanilor pe net (sau in jocuri in cazul asta) sunt persoane care habar n-au ce e internetul mai departe de social networking (unde-si pun poze cu muschi si bere).

Stiu ca intr-un joc competitiv ar trebui sa fie altfel, insa din pacate, datorita faptului ca LoL e free 2 play, ca are cerinte de sistem foarte mici, si probabil pentru ca e mai viu colorat, foarte multi playeri romani sunt pustani care fac pe smecherii sau persoane care nu prea au jucat nimic inainte insa LoL e foarte accesibil pt. ei.

Si intr-un final, romanului pe internet ii place sa sa vorbeasca mult si prost, ca daca o face in afara jocului probabil si-o ia in freza. Nu e doar LoL afectat de fenomen, ci majoritatea siteurilor romanesti. Romanul pe net incearca sa profite si de cea mai mica ocazie pentru a-l face pe un altul sa se simta prost, si sa iasa el in evidenta.

Exista si gameri romani foarte de treaba, insa majoritatea acestora s-au saturat sa faca parte din comunitatea de subdezvoltati si au inceput de mult sa vada peste granitele tarii, si deci si-au facut colegi de gaming ce apartin altor natii diverse.

Davìd

Senior Member

01-06-2012

Report em

cristian0

Member

01-06-2012

ignore!

xNéymar 11

Senior Member

01-06-2012

Florinooote;x ce mai faci?
astept sa dau de tine in jocuri sa pot sa te injur si eu ca pe chat mie frica de tine

123