Najlepszy Mag

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

S3kawk4

Junior Member

04-04-2012

Witam. Jaki waszym zdaniem mag jest najlepszy dal początkującego gracza (gram w lol'a(1 miesiąc). Planowałem kupno Karthusa ale okazał sie zbyt papierowy jak dla mnie.

Jaczuro

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

04-04-2012

Ryze, Soraka albo ktoś, kto może uciekać... Hmm... ja wiem... morgana jest świetna!

H21

Recruiter

04-04-2012

Najlepszy champ powiadasz ?
hm... myślę że Lux albo Le blanc , i tak sądzę że Kassadin jest najlepszy ! ;3
Nie wiem jeśli nei chcesz jakiegoś papieru to może być Mordekaiser (tanky ap) ale często go focusują
ogółem prawie każdy ap jest papierowy xD

Jaczuro

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

04-04-2012

Przecież pisze, ze dla początkującego gracza - a Ty tu z Le Blanc wyskakujesz.... :P

Khandaras

Senior Member

04-04-2012

Dla początkującego Morgana, Brand, Swain, ewentualnie Lux.

Jaczuro

Senior Member

04-04-2012

Z tych, co wymieniles dalbym tylko i wylacznie morgane.
Swainem trzeba ogarnąć, kiedy użyć rootsów, ulti manożerne nie dla laików.
Brand ma mocne combo, do którego też trzeba wyczucia. No i fireballe nie lata tak prosto (w sensie, mają inną, trudniejszą zasadę działania) niż zwykła kulka morgany.
Lux... Już widze, jak początkujący gracz rozgląda się non stop po mapie w poszukiwaniu KS. Tarcze, support, slow/stun i wybuch, rowniez wymaga skilla. No i wymieniłeś zarazem 2 niesamowite papiery (lux i jeszcze wiekszy papier - brand) Swain też nie jest najtwardszy, ale powiedzmy, że ujdzie.

PS. Morgana ma pasyw na leczenie, soraka 2 heale a Ryze ulti z ze spellvampem. Kategoria, którą myślą początkowi gracze, czyli nie tylk oDMG ale również odrobina leczenia. Swain owszem, ale mimo wszystko uznaje go za bardziej skomplikowanego od tych trzech wymienionych championow.

Wojtex666Szatan

Recruiter

04-04-2012

Ryze? Nie jest najgorszy, ale również papier. Jak wszyscy AP zresztą. Lodowe Serce powinno załatwić sprawe.

Jaczuro

Senior Member

04-04-2012

Ryzowi właśnie świetnie pasuje sugerowany build. Tak samo Morganie i Sorace. Z innymi cóż, już trzeba umieć dobrac itemy.

Jaczuro

Senior Member

07-04-2012

Ogólnie początkującym magom jako pierwszy przedmiot polecam Rod of Ages.
Sensowne wyrównanie między AP/Mana/HP. Różdżka Wieków jest przedmiotem, który po 10 minutach od zakupu osiąga:
80 AP
630 HP - najwięcej w grze przy itemie z AP
725 Mana - przedmiot dający najwięcej many w grze (nie licząc zestackowanego archangela)
Do tego część składowa Catalyst the Protector za raptem 1325g przywraca co level 250HP i 200 many. Genialne na lane dla nieleczących się magów.
Podsumowując, item daje standardowe 80AP, ale daje kupę życia na survi, dużo many (początkujący gracze mają raczej problem z trzymaniem moczu i walą spelle bez wyczucia:-) oraz leczy/przywraca manę co poziom. Dodam, że spokojnie mozna kupić pierścień na 4-5 levelu, kiedy własnie to leczenie po level'upie będzie bardzo silne.

Ázair

Senior Member

09-04-2012

anivia jest ok jak ma ponad 300 mocy umiejętności, ryze, morgana, fiddlesticks i ezreal są też mocni.
to kogo kupisz zależy tylko od cieie

12