Ad/ap

Comment below rating threshold, click here to show it.

VNATiC

Senior Member

13-03-2012

Witam. Chciałbym się dowiedzieć bardzo istotnej sprawy.
Podam najlepiej na przykładzie:
Mam, powiedzmy trynde. Z opisu postaci dowiaduje się, że najwięcej ma sama w sobie AD. Chcę jak najwięcej brać ze skilli. Buduję więc itemy ad czy ap ?

Dantalian

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

14-03-2012

Dla tryndy? Jak ze skilli to AP, ale... postacie AD najwięcej dmg zadają z autoataku, dlatego są AD. Oczywiście są pewne hybrydy, lub takie chary które można robić na dwa sposoby.

Np. TF, Kog maw, Tristana.

trynde jednak zalecałbym pod AD, bo... robiąc go pod AP [choć i takie widziałem], będziesz nazywany retardem.

Na przyszłość -> http://leagueoflegends.wikia.com/wik...f_Legends_Wiki -> tam wchodzisz na odpowiedniego championa i masz napisane z czego i jakie mają przeliczniki skille postaci.

VNATiC

Senior Member

14-03-2012

Dzięki, to już wszystko wiem. Ja poprostu chciałem się upewnić czy jeśli postać ma najwięcej w sobie ad to czy itemy na to nie zwiększają czasem skilli. Ale już wszystko wiem, dzięki.

Turall

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Recruiter

14-03-2012

Niektórym postaciom obrażenia ze skilli stakują się właśnie z AD. Przykładów jest wiele. Kolor nawiasu (+ xx) w opisie skilla powie Ci z czym się stakuje dana umiejętność. Dla przykładu ultie Katariny stakuje się zarówno z AD jak i AP. Dlatego ma 2 nawiasy informujące o bonusowych obrażeniach.

VNATiC

Senior Member

14-03-2012

Hmm...a no właśnie...Jednak dobrze, że zapytałem.

VNATiC

Senior Member

14-03-2012

Więc na przykładzie tej katariny, co lepiej ? Czy może zależy od eq przeciwników ?

Ntta

Member

14-03-2012

Katarina? Popatrz na jej skille.. większość z przelicznikiem ap no nie? Więc kupuj ap itemy i troszkę armoru.

VNATiC

Senior Member

14-03-2012

To jest tylko przykład, gram innym stylem postaci. No to np. taki ezrael. Prawie tyle ap co i ad noi co mu lepiej zwiększy tego skilla. No bo ap nie zwiększy ad, a ad wnioskując z tego co napisał kolega 4 posty wyżej, zwiększa skille w przypadku niektórych postaci. Więc po co dawać ap skoro podobno ad dodaje dmg do autoataku jak i również skilli...