Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM


Co oznacza i co robi?

1
Comment below rating threshold, click here to show it.

Omate

Junior Member

11-06-2011

Chodzi mi o takie zwroty jak
1) Mid
2)Carry
3)Caster

Jeśli jest jeszcze więcej to proszę napisać.

PS Co robi mam namyśli jaka jest jego rola w składzie


Comment below rating threshold, click here to show it.

Dealric

Senior Member

11-06-2011

Mid - Middle - środek. Chodzi o środkową linie na 5v5
Carry - postać zadająca duże obrażenia mająca zabijać drużyne przeciwną
Caster - zwykle postać korzystająca z ability power.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Rally Vincent

Senior Member

11-06-2011

1) Mid - środkowa linia na mapie Summoner's Rift (linia - szeroka ścieżka z wieżami, po której idą te małe niebieskie i fioletowe ). Lewa/górna nazywa się top, prawa/dolna - bot.

2) Carry - postać która ma nieść swoją drużynę do zwycięstwa (ang. carry - nieś&#263. Z założenia carry jest słabszy we wcześniejszych fazach gry, a mocny w późniejszych. Dzieli się ich generalnie na AP carry i na AD carry, czyli na tych polegających na czarach (np. Annie) i na tych używających głównie swoich zwykłych ataków (np. Ashe). AP carry jest najsilniejszy w środkowej fazie gry, AD carry - w późnej.
Inne typy postaci w drużynie to tank, offtank, support i assassin. Zadaniem tanka jest być wytrzymałym i ściągnąć na siebie uwagę przeciwników tak, by twój carry mógł spokojnie wyrżnąć ich w pień. Przykład: Rammus, Amumu. Offtank to po prostu ofensywny tank - jego zadanie jest takie samo, jak tanka, różnica jest taka, że jest na ogół nieco mniej wytrzymały, ale może zadawać mimo to spore obrażenia i, jeśli nikt go nie powstrzymuje, unicestwić mniej odporne cele. Przykład: Malphite, Gangplank. Support zajmuje się szeroko pojętym wspieraniem swojego zespołu - może chronić swoich sojuszników, ale też pomagać zabić przeciwników. Przyzwoity support będzie starał się używać wardów i Clairvoyance, by zorientować się, gdzie przebywają i dokąd kierują się wrogowie. Przykład: Soraka, Janna. Assassin w przeciwieństwie do carry ma zabić jeden cel. Jeśli uda mu się zabić więcej - super, ale nierzadko nie ma ku temu możliwości. Od carry odróżnia go też większa mobilność, która pozwala dopaść swój cel możliwie jak najszybciej. Przykład: Akali, Kassadin.
Możesz też spotkać się z określeniem jungler - to nie tyle typ postaci, co rola. Jungler zamiast na linię idzie do lasu, zabija neutralne potwory i pomaga sojusznikom na linii. Junglerem może być każdy typ postaci, ale najwięcej jest ich wśród offtanków.
Niektórzy czempioni nie są ograniczeni do jednego typu, np. Xin Zhao może być offtankiem lub AD carry, a Lux może grać jako support lub AP carry.

3) Casterami nazywa się te postacie, które polegają głównie na swoich umiejętnościach. Najczęściej rozumie się przez to magów uderzających z dystansu, których czary skalują się z ability power (np. Annie czy Fiddlesticks), ale w szerszym i znacznie rzadziej stosowanym znaczeniu tego słowa mieszczą się wszyscy czempioni bazujący swoją użyteczność na umiejętnościach, np. Pantheon.


Comment below rating threshold, click here to show it.

Vendrevard

Localization Coordinator

11-08-2011

Witaj, Omate!

Zapraszam Cię do poradnika na temat fraz i skrótów używanych w grze:

http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=146707

Oraz do poradnika na temat ról odgrywanych przez poszczególnych bohaterów:

http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=147500

W tym temacie znajdziesz natomiast zbiór wszystkich poradników dla początkujących znajdujących się w tym dziale:

http://eune.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=335964

Za Ionie!


Comment below rating threshold, click here to show it.

Tamszu

Junior Member

11-10-2011

ja też mam jedno pytani zawsze na poczatku gry ktos pisze gl & hf to znaczy good luck i have funny
????


Comment below rating threshold, click here to show it.

Vendrevard

Localization Coordinator

11-10-2011

Good luck and Have fun. (powodzenia i bawcie się dobrze!)


Comment below rating threshold, click here to show it.

PZPgatron

Member

11-11-2011

Group laming and have feeders po angielsku
jak pisze to Polak może to oznaczać
Grupowego lamienia i *ujowego fajta


Comment below rating threshold, click here to show it.

Witcher80

Senior Member

11-15-2011

gl & hf = Get Lags & Have feeders.


1