Shaco, jakieś porady ?

Comment below rating threshold, click here to show it.

r3yneVan

Junior Member

01-11-2011

Witam, kupilem dzisiaj championa Shaco. przy pierwszej grze wydal mi sie bardzo ciekawa postacia, i tutaj jest moje pytanie/prosba. czy macie jakies porady jak grac tym champem ? jaki jest dobry set itp ? z gory dzieki ;)

HeForv

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

01-11-2011

Na poczatku pograj na linii jakim chcesz buildem ap lub ad,ale na linie to bardziej ap jesli juz troche ogarniesz postac lecisz do jungli bo shaco to typowy jungler.

Shaco ap linia : Doran ring,sorcery lub mobile,Rabadon,Lich bone,meiai,dethfire grasp,Rylia/zhonya ofc dostosuj build do teamu.

Shaco ad jungla: cloth armor+potki lub buty+ward+potek,latarnia lub madredy,,buty bersery albo pod survi,Infinity edge,bloodthrister,guardian angel,ostatni black claver albo drogi bloodthrister mozesz tez kupic phantom dancera.

Sairanix

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Recruiter

01-11-2011

Ad shaco > Ap shaco jeden z najlepszych junglerów .
http://www.mobafire.com/league-of-legends/champion/shaco-41 Sporo buildów do shaco ...

ALL CAPS RONIN

Senior Member

01-11-2011

Ustaw milion pacynek w lesie przeciwnika i czekaj aż ktoś wejdzie. 90% graczy Shaco nie może się mylić.

r3yneVan

Junior Member

02-11-2011

dzięki wszystkim ;)

Warukuri

Senior Member

02-11-2011

Quote:
Originally Posted by HeForv View Post
Na poczatku pograj na linii jakim chcesz buildem ap lub ad,ale na linie to bardziej ap jesli juz troche ogarniesz postac lecisz do jungli bo shaco to typowy jungler.

Shaco ap linia : Doran ring,sorcery lub mobile,Rabadon,Lich bone,meiai,dethfire grasp,Rylia/zhonya ofc dostosuj build do teamu.

Shaco ad jungla: cloth armor+potki lub buty+ward+potek,latarnia lub madredy,,buty bersery albo pod survi,Infinity edge,bloodthrister,guardian angel,ostatni black claver albo drogi bloodthrister mozesz tez kupic phantom dancera.
Shaco na linii to lekki fail, szczegolnie teraz i pod AP. Bedziesz stawial milion pacynek w krzakach w nadzieji, ze jakis idiota w nie wejdzie? W late game zero dmg, bo nie chodzisz juz tyle po dzungli, tylko spamujesz z E, wiec stajesz sie bezuzyteczny.

Jesli juz to tylko jungla (jedna z najbezpieczniejszych z powodu boxow, ktore na poczatku robia bardzo duzy dmg) i tylko AD. Builda dostosowuje sie pod przeciwnikow, ale najczestszy i najskuteczniejszy do tej pory to wedlug mnie:
latarnia/berserkery/trinity/banshee/GA + 5 item w zaleznosci od teamu (najczesciej black clever). Bez problemu mozesz backdoorowac, co jest niemozliwe z buildem pod AP.

Do tego masz o wiele wiecej mozliwosci junglowania, niz inni, przykladowe dwie:

1 pacynka na wilkach przebiegajac po drodze (tylko przed, tak aby sie nie aktywowaly po ich spawnie). 5-6 pacynek ZA blue (a nie w krzakach jak wiekszosc ludzi przywyklo...). W ten sposob nie otrzymujesz dmg i bijesz w plecy (pamietajac o pasywie - 20% wiecej dmg w plecy). Pozniej podbiegasz do wilkow i sciagasz je do pacynki, ktora uprzednie ustawiles, mozesz tez jedna ustawic za wilkami. Pozniej juz idzie z gorki, czyli wraithy, golemy i red. Mozesz w miedzyczasie zrobic ganka, jesli trzeba.

Drugi sposob.
2 pacynki przy golemach (oczywiscie wszystko ustawiasz tak, aby sie nie aktywowaly po spawnie mobow), 4 pacynki przy redzie. Smite na duzego wraitha, powrot do golemow, sciagasz, stawiasz jeszcze jedna pacyne za. Nastepnie z redem to samo. Albo robisz ganka, albo kontynuujesz jungle, czyli reszta wraithow, wilki, blue.

Mam nadzieje, ze troche pomoglem. W razie pytan mozesz mnie zawsze dodac w grze do listy znajomych.

Pozdrawiam.

Witcher80

Senior Member

03-11-2011

Shaco to mój ulubiony champion:)
Oczywiste shaco AD>AP. Nie rób go w ap bo w late game jest nikim. Zawsze się smieje z takiego shaco;). Maxujesz 1 skill przewaznie albo 3. Zalezy jak gra idzie. Jak junglujesz to bierz ghosta zamiast flasha ,bo flash masz ze skilla. A buildy sa różne..Ja czasami nawet gram pod off tanka nim i tez nie ma źle..(latarnia , mercury , atma,warmorg). Na shaco bardzo duzo itemów sie sprawdza bo ma zajebisty pasyw. Nie zapominaj o swoich lalkach które utrudnią gre nawet w 30 minucie gdy ktoś będzie uciekał. Powodzenia!:)

Knife531

Junior Member

07-01-2012

Latarnia, Mobility ,Widmowy tancerz Infinity Kwropijec

Sairanix

Recruiter

07-01-2012

Poradnik znajomego dotyczący shaco.
http://www.youtube.com/watch?v=CqwLJsAo8Hw&feature=player_embedded

Incipit

Junior Member

07-01-2012

Zapraszam do tego filmu. Dowiesz się tutaj wszystkiego o junglowaniu shaco. :)
http://www.youtube.com/watch?v=9HIJ1gEnvoM