Katarina Poradnik

Comment below rating threshold, click here to show it.

Mage283

Junior Member

12-07-2011

Poradnik grania katariną

W tym poradniku poprostu pokaże wam jak JA gram, nie musicie go w 100 % naśladować lecz może znajdziecie w nim kilka wskazówek które się wam przydadzą

No to zaczynamy

Na początku kup boots of speed i 2 lub 3 pot. do hp (czasami przydaje się trzeci a czasami wystarczą te 2 ;)
Idz na Top jest tam najwięcej krzaków i blisko niebieskiego buffa o którym powiem później. Umiejętność dodaj do Q czyli "Skaczące Ostrze". Katarina nie jest na początku dobrym farmerem, stójcie z boku i rzucajcie sztylety kiedy wam się odnowią.
Gdy już uzbiera ci się trochę kasy kupujesz Ionian boots of ludicty (-10 % do cd) i zbierasz na rewolwer dający 20 % do spell vamp. i Rylai's Crystal Scepter (polecam ten pierwszy kupić wcześniej).
Kiedy już wbijemy 10 - 11 lvl możemy iśc po nieb. buffa. Daje nam aż -23% cooldown !!!
Pamiętajcie że katarina to asasyn często chowajcie sie w zaroślach by zaskoczyć słabszych przeciwników. Gdy kogoś aktakujesz, dobrym combo (widniejącym też na stronie głównej lol) jest w - e - r lub w - e - q - r .
Co do przedmiotów kupujemy rabbadon's deatch cap, pużniej Hextech gun-blade. Co puźniej?o ile gra jeszcze trwa i masz kasę to albo Void staff lub Zhonya's Hourglass (void daje nam duży magic penetration ; klepsydra - chwilową nieśmiertelość (dobrze użyta może dużo zdziałać ;)

Skile:

Q - Bouncing Blade - nasz najlepszy skill do farmienia. Pamiętajcie że w raz ze wzrostem poziomu tego skila zwiększa się dmg i ilość szyletów (no... czy tam "odbić" jednego)
na początku katarina jest bardzo słabym farmerem ta umiejętność na 1 lvl trafia tylko 2 miniony a każde odbicie obniża zadawany dmg.
[[rozwjać trzymając jeden lvl niżej niż Shunpo]]

W - Killer Instincts - Skill który dodaje nowe właściwości naszym podstawowym skilom. Dobry jest do farmienia w połączeniu z Q i do walki z championem w połączeniu z e (o ile będzie walczyć zamiast uciekać).
[[rozwinąć tylko na 1 lvl na 3-4lvlu i nie rozwijać]]

E - Shunpo - najlepszy skill podstawowy - jest świetny zarówno do ataku i dobijania jak i ucieczki, ma mały cd duży dmg i zasięg. Czego chcieć więcej???
[[rozwijać razem z Q trzymając 1 - 2 lvle wyżej]]

R - Death Lotus - kiedy już wbijesz 6 lvl doświadczeni gracze będą uciekać gdy tylko się pojawisz ;) ten czar ma niszczycielską moc w połączeniu z shumpo czyni cię zabójcą doskonałym Yyy... jest tylko jeden problem który niedawno zauważyłem niektóre skille mają "wyżut w górę" czy uciszenie (silence) który przerywa działanie tego pięknego skilla. O jego przydatności nie będę się rozpisywał - pogracie zobaczycie :)
[[Oczywiście rozwijać kiedy się da (lvl 6,11,16) ]]

pasyw - Voracity - za każdym razem gdy zdobędziecie kill lub asystę daje nam dodatkowe złoto i - 15 sek. cd do wszystkich sikilli co oznacza odnowienie Q,W, i E i zmiejszenie R o więcej niż 1/3 (połowa jeśli mamy nieb. buff) bardzo przydatne, zwłaszcza w walkach drużynowych

Summoners Spells

Exhaust - czar obowiązkowy - spowalnia cel i znacznie obniża jego zdolności bitewne
Powiem krótko - gość nie ma szans ni tu uciekać ni tu walczyć :)

Flash - bedziesz miał dobry "moment zaskoczenia"

Heal - nie raz uratował mi skórę zwłaszcza w pierwszych minutach rozgrwki. Jak ktoś nie lubi jego sprawa lubi

Cleanse - Jeśli bardzo boisz się cc. w innym przypadku weż co innego

Ignite - dobry do dobijania kiedy nie chcesz podchodzić do gościa z Shunpo

Ghost - masz +27% do speeda ale... zawsze jest shunpo pozatym katarina to szybki Hero. Brać opcjonalnie nie mówie że sie niemoże prrzydać.

Katarina jest bardzo wrażliwa na cc więc trzeba uwarzać( no i używać Shunpo ;P)

Masteries

Offense tylko do Archaic Knowledge
4/4 sorcery
1/1 Cripple ( o ile używamy exhaust)
3/3 Archmage savvy

potem rozwijać Defense (szczególnie dobry jest Ardor)

Mam nadzieje że poradnik się komuś przydał :)
Nie oceniajcie go po przeczytaniu 3 zdań bo wszystko się nawzajem uzupełnia ;)

Moje gry:

http://imageshack.us/photo/my-images/7/katg.png/

Screm439

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Junior Member

16-07-2011

Może być dobre, wypróbuje (jak uzbieram jeszcze 1000) :P

Evson

Member

18-10-2013

rozwijanie skilli bezsensowne

alexzubr

Member

19-10-2013

Weście to usuńcie do kupy i dupy nie podobne Do farmienia jest najlepsze W a nie q a na co katarine Blue jak ona wgl nie ma many,energi

Feleur

Senior Member

19-10-2013

Jak dla mnie to poradnik mógłby być o wiele lepszy i takie moje kilka uwag:

1. Nie puźniej tylko później. Nie wiem dlaczego piszą tutaj ludzie z ortografami nawet wtedy kiedy jest słownik w komentarzach...
2. Rozwijanie E jest jednym z najgorszych rozwiązań. Standardem jest max W i Q z tego co wiem, mimo, że nawet nią nie gram.
3. Kiedy masz 10-11 poziom to może być sytuacja, że postać na mid lane jej potrzebuje i co wtedy? Ty nie masz many, Tobie się nie przyda, a cooldown powinieneś wiedzieć, że odnawia się z passive, a nie ze spelli w zasadzie.
4. Z tego co wiem to także, by aktywować pasyw z Q musimy użyć W albo auto-attack, tak więc polecam Q->E->W->R na kombo, a nie Twoje podane.
5. Katarina top - jeden stun np. Renektona i Ciebie nie ma. :)
6. Nie wiem dlaczego preferujesz exhaust, skoro i tak nie jest zbyt przydatny. Jeśli zrobisz combo to i tak zabijesz nawet bez tego spella, a ignate jest o wiele praktyczniejszy.
7. Nie wiem dlaczego piszesz poradnik, a wg League of Legends masz 13 poziom. :)

Tyle ode mnie.

ALL CAPS RONIN

This user has referred a friend to League of Legends, click for more information

Senior Member

19-10-2013

Odkopywanie tematu z 2011. lol

Poseidon

Senior Member

19-10-2013

Quote:
Originally Posted by ALL CAPS RONIN View Post
Odkopywanie tematu z 2011. lol
Gimbusy sie nudza.