Witamy w archiwalnej wersji forum

Przez lata istnienia, Wasze cyfrowe pióra zapisały sterty stron na starej wersji forum. Nie chcemy by wszystko to, co pojawiło się na starym forum zarosło wirtualnym kurzem i przepadło w otchłani internetu. Dlatego też, oddajemy w Wasze ręce to archiwum. Znajdziecie tu wszystkie informacje dotyczące starszych bohaterów, eventów, oraz Waszej twórczości. Będziecie mogli z uśmiechem na twarzy przewertować prawie 3000 stron w wątku "Takie tam trolle od Riotu. Z angielskiego forum...". A kiedy już skończycie przeglądać te pożółkłe strony historii League of Legends, pamiętajcie by z powrotem dołączyć do rozmów i nowinek na nowej wersji forum.

PRZEJDŹ DO FORUM

Witam jak się przebić do golda

12
Comment below rating threshold, click here to show it.

robson20

Member

04-17-2013

Witam wszystkich

Na wstępie powiem o co mi chodzi postaram sie to w skrocie zobrazowac, akutalnie jestem w silver 1 mam nie wyobrażalną ilość rankedow rozegranych i ma jeden mianowicie problem- nie mogę sie przebić przez silver 1 do gold 5...

sprawa wygląda tak spadłem juz chyba z x-razy do silver 5 i wracałem do silver 1 błyskawicznie, w brazie było easy wyszedłem nie spociwszy sie, awans do golda tez przerabiałem wielokrotne ale ciągle nie mogę sie przebić, ostatnio miałem gre gdzie moj adc mial statystki 3/13 takich rzczy to nawet w brazie nie mialem, dodam wiecej ludzie w brazie z tymi co miałęm styczność lepiej grali od gold v albo silver 1 i czesto mnie zastanawia jakim cudem on tam trafili. Nie uważam sie za pro elo koksem ale sadze ze na gold albo wyzej mnie stać. Moze jest jakiś bład który popełniam i go nie dostrzegam dlatego tez mam proźbę do kogoś kto okaże sie na tyle łaskawy i doda mnie do znajomych obejrzy pare moich rankedow zobaczy czy to moja wina i nie umiem wycarrować gry, czy to po prostu mam pecha.

Jestem otwarty na konstruktywną ocene ale nie jeżdzenie po mnie jak po kobyle i jakiekolwiek wsparcie przyjmę jeżeli ktoś okaże sie łaskawy obecnie jestem w silver 1 i najlepiej radze sobie mid adc jungle. Prosił bym jezeli taka osoba sie znajdzie kontakt na grze mam nik robsonGG aktualnie to moje 2 konto z niskim lvl jakos ze moje głowne ma chwilowy "urlop", posiadam skypa i TS i jestem osoba dorosłą. Osoby ktore nie maja nic do powiedzenia proszę o nie spamowanie i wszelkie głupie komentarze zachować dla siebie

pozdrawiam
robson20

ALL CAPS RONIN

Senior Member

04-17-2013

Patrząc po samych statystykach rzucę teorią że grasz zbyt nierówno.
Jeżeli w jednej grze masz 0/1/13 na jannie a trochę później 0/7/2 to świetne staty we wcześniejszej i win kompletnie tracą znaczenie.
Dodatkowo większość twoich runepageów/masteries jest bardzo mało optymalna i/lub skupiona wokół samych ofensywnych statów. Dodatkowo granie wieloma randomowymi championami na pewno nie pomaga.

robson20

Member

04-17-2013

"granie wieloma randomowymi championami na pewno nie pomaga"

wyjaśni mi to zdanie bo nie do konca jest zrozumiałe

ALL CAPS RONIN

Senior Member

04-17-2013

Pomyśl jak bardzo lepiej byś grał dowolnym championem gdybyś wziął wszystkie gry z championów którymi masz 30-1 ranków i wrzucił cały ten czas w mniejszą póle postaci.

robson20

Member

04-17-2013

czyli rozumiem ze chodzi ci o skupieniu sie na garsce postaci i zagraniu kilkoma powiedzmy zaokrąglając od 2 do max 5? akurat gre ktory wymieniłęś bo były 2 takie gry kartus i brand były spodowdowane bardzo dobrym junglerem w przeciwnej drużynie i troszke lekko juz mojej słabszej grze zfrustrowane proźbą o gang, proźba o 1 gang przez cała grę nie po skótkowała i dla niego tak jakby ta linia mid nie istniała.. nie mowie to i braku wardów poprostu jestem osoba nie oddająca bez walki turretu i gdy mnie dive-ują w 2 staram sie maxmalnie wywalić dmg przy tym utrzymując sie jak najdłużej jednak dobry jungler z wspołpracy z apc zdziałali swój zamierzony cel zabić i nie ginąć

ALL CAPS RONIN

Senior Member

04-17-2013

Ok, już widzę kolejny problem. Nigdy nie zwalaj swoich statów/gry/czegokolwiek na innych graczy. To nie przeciwnicy mieli dobrego junglera a ty słabego tylko TY popełniłeś błędy w x miejscach. Znajduj swoje błędy i je poprawiaj, na grę innych nie masz wpływu więc się nią nie zajmuj. Jeżeli jesteś sfrustrowany/nie masz ochoty to nie graj, jeżeli nie masz siły to nie graj. Najłatwiej tryhardować kiedy masz fizycznie i psychicznie najlepsze warunki do gry.

Co do championów. Głównym problemem jest to że w twoich statch brak jakiejkolwiek logiki. Są różne championy o różnych rolach i grane na różnych pozycjach. Masz mnóstwo rozegranych rankedów więc zgaduję że problemem nie jest mechanika tylko podejmowanie decyzji. Skupienie się wokół konkretnej puli championów na pewno pomoże z tym problemem.

robson20

Member

04-17-2013

1 rzecz nie przeczytałeś dokładnie postu 1 wroci do niego przeczytaj go jeszcze raz jezeli to za mało przeczytaj tyle razy az zrozumiesz gdzie jest jasno napisane że gram mid bot jungle... wiadc to po postaciach.

2 rzerz to jakie ty masz zrożnicowanie?? to ze masa troli mi pisze mid or troll, top or troll albo adc z gold 5 walnie focha bo czapka mu zle lezy a wie ze niżej nie spadnie to pojdzie farmi solo ewenuualnie feedowac i miec wszystko w 4 literach?

3 rzcz nie zrzucam winy na nikogo ale skoro ktos jest nie udolny to niech nie idzie na linie lubie nie gra rankeda, bo po co mi jugler siedzacy w jungli 90% czasu 10% na gang bota gdzie feeduje a proźba o jaki kolwiek gang konczy sie 100% olaniem mnie gdy w tym czasie top z junglerem przyjdą na mida poleci dive w 3 i pusuja mi 2 turrety albo 3 co w takim wypadku mam zrobic? zostac na respie bo top z juugla maja to w dupie za przeproszeniem?

prosze wyjaśni mi gdzie ja popełniłęm bład prosząc o pomoc prosząc o wparcie pingujac pisząc słowo "help me, deff mid" moje nastawienie robi sie negatywne skoro mam takich idiotow za przeproszeniem ktorzy nie wiedza co to teamplay

poza tym nie udzieliłeś mi zadnej konkretnej odpowiedzi tylko rzuciłeś pare komentarzy nie wiedzac jak wyglada gra nizej gdzie Ciebie nie ma, najperw byś obejrzał potem komentował to jak ocenianie ksiażki po okładce wiec jak masz cos powiedziec dobrze sie zastanow nastepnym razem bez obrazy:]

ALL CAPS RONIN

Senior Member

04-17-2013

Wtf... gdzie mam obejrzeć twoją grę? Specjalnie podkreślam w co drugim poście że wszystko co piszę opiera się na statystykach do których MAM DOSTĘP. Nie wiem jak gra wygląda niżej? Oczywiście że nie, wygrałem na ruletce Riotu i dostałem darmowy diamond po wbiciu 8 lvl.

Starałem się miło, rzuciłem kilka ogólnych porad które są dobre niezależnie od tego na jakim elo się jest ale najwidoczniej się nie da. Czas na zderzenie z rzeczywistością... jest pewna ilość rankedów która mówi o tym że jesteś na swoim poziomie. 1526 to właśnie taka ilość. Zakładając że KAŻDA gra zajęła ci 20 minut wyjdzie ponad 508 godzin grania! To 3 tygodnie grania NONSTOP. Przestań się zastanawiać czy ktoś jest nieudolny i NAUCZ SIĘ GRAĆ.

Zróbmy jeszcze bardziej szalone założenie. Załóżmy że jeden mecz trwa średnio 30 minut, daje ci to ponad 31 dni rankedów bez przerwy podczas których nie byłeś w stanie wyjść ze srebra.

Najlepsze jest to że niezależnie od tego jak szalone zrobimy założenia, niezależnie od tego jak słabe teamy dostajesz, niezależnie od tego jakimi grasz championami... finalnie i tak wyjdzie że jesteś dokładnie tam gdzie twoje miejsce. Z racji tego iż zakończyłem w tym temacie dyskusję a od innych osób dostaniesz to samo co napisałem do tej pory lub potakiwanie jakie to elo hell jest złe, zostawiam ci link do mądrego kanału na YT http://www.youtube.com/user/gbay99

Zrobisz co uważasz ale z takim podejściem po prostu tracisz czas grając gry rankingowe. Po prostu nie rozumiesz po co gra się w takim trybie.

Na razie, życzę powodzenia w yolo queue.

Przecierek

Recruiter

04-17-2013

W sumie beka, nie wiem w czym masz problem. W silv 1 zagrałem ok. 70 meczy(wygrane i przegrane) i wyszedłem po jakimś czasie z silveru. Promotion series miałem ok. 4 razy, po nich spadałem na ok. 30LP(po 5 meczy pod rząd przegrane) po czym wygrywałem po 6 meczy pod rząd. Rady? Graj może bardziej tzw. "op ścierwami", którymi sam będziesz mógł trochę pociągnąć grę i ew. prowadzić team do wygranej. Zrób lepsze runy na tych, które masz nie chciałbym zagrać nawet pięciu meczy. Co do run to nawet wejdź na jakiegoś Alex Icha czy innego "pro gejmera" i popatrz jakie ma runki. Też nie zapominaj że jest umożliwione granie z partnerem rankedów, znajdź sobie kogoś na swoim poziomie, z kim będziesz dawał rade wycarrować grę np. jungle+top. Więcej nie mam czasu pisać lece do sql

l gugus l

Senior Member

04-18-2013

Te wszystkie osoby, o których piszesz, co grają tak źle będąc w gold V, są to osoby, które jak ty prosiły o pomoc w awansie, a później przestawały sobie radzić i utykały na końcu golda z którego już spaść nie mogą... gdzie teraz psują innym grę... jeśli jesteś taki dobry/ lepszy od innych w twoim zespole, przejmij część jego obowiązków (postaw mu warda, zgankuj mu linię, oddaj mu killa) zamiast spamowac chat. Przestaniesz wtedy mieć "noobów przegrywających linię" kiedy ty w swojej sobie tak doskonale radzisz" i może nauczysz się, że jest to gra zespołowa.

12